Lekkoatletyka
Złote kolce dla Anity
Sezon 2010 nie była dla rawiczanki tak udany, jak 2009 ale i tak osiągała świetne rezultaty. Najbardziej spektakularne sukcesy Anity w minionym sezonie, to pobicie własnego rekordu świata w rzucie młotem podczas czerwcowego mitingu w Bydgoszczy (78,30 m) i brązowy medal mistrzostw Europy zdobyty mimo kontuzji.
Anita Włodarczyk 41. edycję Złotych kolców wygrała z dużą przewagą punktową nad rywalkami. Drugą w plebiscycie Annę Rogowską wyprzedziła o blisko 500 punktów. W kategorii mężczyzn Złote kolce powędrowały do dyskobola, Piotra Małachowskiego. Włodarczyk i Małachowski triumfowali w podsumowaniu także przed rokiem. Gala wręczenia nagród najlepszym lekkoatletom odbyła się we wtorek w Centrum Olimpijskim im. Jana Pawła II w Warszawie. (mah)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |


Komentarze