Lekkoatletyka
Lekkoatleci z Szoku dla Wielkopolski
Z trójki zawodników Szoku największe medalowe żniwo przywiozła do Bojanowa Marieta Rabura. Zdobyła trzy medale, każdy z innego kruszcu. Ten z najcenniejszego wywalczyła w sztafecie wojewódzkiej 4 x 100m. Reprezentacja Wielkopolski przebiegła dystans w czasie 48.40 s. Świetnie zaprezentowała się także w biegu na 400m. Zajęła drugie miejsce w finale ustanawiając najlepszy życiowy rezultat, 59.20s. Rekord życiowy Marieta pobiła również w biegu na 200m. Wynik 26.14s pozwolił jej na zdobycie brązowego medalu.
Dwa złote krążki padły łupem Michała Wróblewskiego. Lekkoatleta z Bojanowa wygrał konkurs skoku w dal uzyskując rekord życiowy 6.78 m. Drugi krążek zdobył wraz z kolegami w sztafecie 4 x 100m.
W Kielcach o medale walczył jeszcze jeden podopieczny trenera Macieja Ratajczaka - Marcin Dąbrowski. Indywidualnie zajął ósme miejsce w biegu na 400m, w sztafecie na tym dystansie reprezentacja województwa z jego udziałem sięgnęła po brąz. Marcin biegał również na 200m. Medalu nie zdobył, ale ustanowił rekord życiowy - 23.58s. (mah)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
16.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
12.06.2026
Fogo Unia Leszno - Pres Grupa Deweloperska Toruń 49:41 Żużel/2026 |
|
|
11.06.2026
Konferencja prasowa przed meczem FOGO Unia Leszno - PRES Grupa Deweloperska Toruń Żużel/2026 |
|
|
08.06.2026
Na rowerach do Paryża dla chorych dzieci z fundacji Cancer Fighters Sport/Rowerowe |


Komentarze
83 900 zł
sprzedaż, Jezierzyce Kościelne
359 000 zł
sprzedaż, Gostyń
930 zł / m-c
wynajem, Śmigiel