Motoryzacja: Samochody
Nową hondą na Świdnicki
13.05.2009
Leszno. Po półrocznej przerwie do ścigania wraca leszczyński kierowca rajdowy Piotr Rudzki. Już jutro wyjeżdża na Rajd Świdnicki, drugą eliminację Rajdowego Pucharu Polski. Przerwa związana była ze zmianą auta – opla astrę zastąpiła honda civic type R.
Rajdowy Puchar Polski to dawny Puchar PZMotu. W ubiegłym sezonie Rudzki radził sobie w nim bardzo dobrze, zwyciężając rywalizację w klasie opla astry. Teraz jednak zmienił samochód. Mam hondę civic type R – powiedział Radiu Elka. Silnik wprawdzie jest, tak jak w astrze, dwulitrowy, jednak ma dużo większą moc 205 koni mechanicznych. Astra miała 150 – mówi Rudzki – honda jest też o wiele bardziej wymagająca.
Rajd Świdnicki będzie chrztem bojowym nowego auta. Trasa nie jest szczególnie trudna – mówi Rudzki – jednak będzie kilka emocjonujących odcinków. Poza tym wzrosła konkurencja wśród kierowców – w Świdnicy zmierzy się prawie 140 wozów. (jad/tekst i foto)

Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
590 000 zł
sprzedaż, Leszno
143 000 zł
sprzedaż, Leszno
55 965 zł
Fiat Ducato, Leszno
1 zł
Audi A5, Leszno
7 200 zł
Peugeot 307, Gostyń