Narty: Leszno
Baza mistrzostw w Dusznikach Zdroju
W Zieleńcu rywalizacja na stoku

Ostatnio leszczyńscy narciarze spotykali się na Czarnej Górze, a w ubiegłym roku mistrzostwa w ogóle się nie odbyły z powodu pogody. – Zieleniec, ze względu na panujący tam mikroklimat, jest pewniejszy, jeśli chodzi o śnieg. Poza tym bardzo rozwinęła się tam infrastruktura – tłumaczy decyzję organizatorów Marek Wein.
Rywalizacja odbędzie się na stoku Winterpol, natomiast baza zawodów w Dusznikach Zdroju. – Tam właściciele hoteli i pensjonatów są nam bardzo życzliwi.
Organizatorzy proponują trzy miejsca: hotel Werona, gdzie w sobotę odbędzie się wspólna biesiada oraz hotele Impresja i Fryderyk. - Na hasło Radio Elka i mistrzostwa Leszna otrzymają państwo pewne zniżki. Najlepiej jak najwcześniej zarezerwować noclegi, natomiast zapisy na same zawody rozpoczną się w styczniu - dodaje Wein.
Podobnie jak w poprzednich latach uczestnictwo dzieci i młodzieży ze szkół Leszna i powiatu leszczyńskiego sfinansują urząd miasta i starostwo.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.05.2026
![]() Sport/Piłka nożna | |
|
|
20.05.2026
SP 5 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U8 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |
|
|
17.05.2026
Na sukces trzeba pracować | Wokół meczu #LESLUB Żużel/2026 |
|
|
17.05.2026
Fogo Unia Leszno - Orlen Oil Motor Lublin 46:44 Żużel/2026 |


Komentarze