Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku wchodzi w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanał komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Nordic walking

 

Powstanie nowy klub

22.02.2013 Miłośnicy nordic walking stowarzyszeni w Unii Górowian postanowili wspólnie z miejscowymi biegaczami założyć klub sportowy. – Dzięki temu będziemy mogli pozyskiwać środki z Unii Europejskiej na naszą działalność – mówi Tomasz Wybierała z Unii Górowian.

W poniedziałek o godzinie 17.30 w sali śniadaniowej górowskiego urzędu odbędzie się zebranie założycielskie klubu sportowego, który współtworzyć będą biegacze i osoby uprawiające marsz z kijkami. Inicjatorzy spotkania ze stowarzyszenia Unii Górowian zapraszają wszystkie osoby chętne do wspólnego uprawiania sportu. – Utworzenie klubu sportowego pozwoli nam na pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na wyjazdy i organizowanie imprez sportowych. Mam tu na myśli zwłaszcza środki z Unii Europejskiej – mówi Tomasz Wybierała, jeden z inicjatorów poniedziałkowego spotkania. – Działając jako klub będziemy mieli większy wpływ na powstawanie tras do marszu z kijkami na terenie naszej gminy. Zależy nam także na zacieśnieniu kontaktów w naszym środowisku i wspólnym omawianiu wyjazdów na zawody. Mogą się do nas zgłaszać osoby dorosłe oraz młodzież w wieku powyżej 16 lat – dodaje. (jag)

 

Komentarze

 
1. Dodane przez kijek w dniu 2013-02-22 13:30
Zeby spacerowac z kijkami to potrzebna jest kasa i jakies szlaki? Czy to nie pretekst do wyciagania kasy nie wiadomo na co? Na co ten klub z kijkami- zawody z kijkami? To chyba jakies nieporozumienie. Te kluby co istnieja nie moga poszerzyc swojej dzialalnosci, tylko trzeba tworzyc nowy klub? Paranoja jakas! Do biegania trasa, do marszu trasa...bez przesady! Na pola i laki biegac i spacerowac!
 
 
2. Dodane przez do kom1 w dniu 2013-02-22 14:15
Napisał co wiedział :)))
 
 
3. Dodane przez Górowianin w dniu 2013-02-22 15:04
BRAWO PANIE TOMKU ,JESZCZE NOWĄ PARTIĘ Z MĄDRYMI OSOBAMI STWORZYĆ I MOŻE COŚ SIĘ ZMIENI,POPIERAM
 
 
4. Dodane przez górowianin w dniu 2013-02-22 15:29
Takie pomysły trzeba wspierać i to nie tylko przyklaśnieciem ale czym się da. Tacy ludzie to mocny atut w rękach naszej gminy.
 
 
5. Dodane przez gar w dniu 2013-02-22 15:31
UG chce się przygłaskać i ogrzać przy następnych aktywnościach społecznych górowian? Już jedno stowarzyszenie upolitycznili. Od sportowców niech się trzymają z daleka. Potem będą mówić, że to zasługa ich radnego. Ręce precz od sportu!!!
 
 
6. Dodane przez jadzia w dniu 2013-02-22 15:34
Trochę wątpię czy na takie rzeczy są fundusze europejskie. Wyjazdy na zawody to raczej samemu trzeba sobie sfinansować. Ale popieram. Nordic walking to świetna forma aktywowania seniorów. Emeryci powinni mieć okazję wykazywać się w takich formach inaczej zagospodaruje ich ojciec dyrektor.
 
 
7. Dodane przez dog w dniu 2013-02-22 17:30
A MOŻE JAKIŚ ZAKŁAD PRACY
 
 
8. Dodane przez do dog w dniu 2013-02-22 20:43
Proponuje otworzyć strugarnie kijków do Nordic Walking. Chętni na zakup w Górze się znajdą. Oczywiście zadanie te powieżyć należy burmistrzowej bo od pewnego czasu wszyscy od niej wymagają najwidoczniej poświęcenia własnych środków na "stworzenie ludziom miejsca pracy". Ludzie żyjemy w ustroju kapitalistycznym tutaj najsłabsza jednostka ginie, jeśli wam źle to sobie zbudujcie teleport i sie wynoście do tow.Gierka.
 
 
9. Dodane przez Szeryf w dniu 2013-02-22 21:43
Podziwiam pana panie Tomku, u nas w Lesznie istnieje wiele klubów pod stowarzyszeniami i każde starają się o dotację i taką dostają im prężniejszy klub tym większa pieniądze idą. Z tego co widać i słychać chodzi pan z kijkami więc na to jest tyle projektów, że aż głowa boli niech pan sobie zrobi kurs instruktora albo trenera lub znajdzie kogoś z takimi papierami do współpracy i pieniądze gwarantowane. Dużo klubów korzysta z funduszy od różnych fundacji dzięki którym tworzą wymiany za granicą łącznie z treningami. Napisałbym tu więcej ale nie o to chodzi, brać runnersów powinna sobie pomagać, a nie jak tu nie którzy już walą kłody.
 
 
10. Dodane przez gość w dniu 2013-02-22 21:57
nikt nikogo nie zmusza aby uprawiać sport i należec do klubu. Do 1. Jeżeli nie znasz sie na sporcie to nie zabieraj głosu. Z twojego rozumowania wynika, że brak ci odpowiedniego wyszkolenia a mysli swoje przelej na piwo. Tu nie chodzi o tworzenie nowych klubów tylko należy wziąźć sie do działania. Pieniądze unijne, gminne ,powiatow i wojewódzkie na to są tylko trzeba po nie się schylić i ten klub to może wykorzystać. Nic na siłe nie należy robić. Mam nadzieję, że zawodnicy którzy reprezentują naszą gminę na arenie krajowej nordic walking nadal będą to robić. I wara od nich bo robia to najlepiej uczcie się od nich.
 
 
11. Dodane przez do kom.5 w dniu 2013-02-22 23:05
Unię Górowian tworzą aktywni górowianie, a to czym wykazuje się to stowarzyszenie, ma tyle wspólnego z polityką, co waza z chińskiej porcelany z garem. Coroczne festiwale muzyki rockowej z udziałem motocyklistów z klubu Czarne Kruki, spływy kajakowe z udziałem grupy turystycznej Sezesko, marsze z kijkami dla wszystkich i ponadregionalna promocja Góry w wykonaniu mistrzów Polski w nordic walking, oraz aktywność samorządowa, to jest przykład do naśladowania, który idzie z Góry. Aktywni do grupy, a gary do zupy.
 
 
12. Dodane przez Leoś w dniu 2013-02-23 00:39
U nas w Lesznie nie ma klubu Nordic Walking.Bardzo szkoda a przydał by się,chyba że jest ale nic o tym nie wiemy.Kto coś wie niech da znać.
 
 
13. Dodane przez upolitycznienie w dniu 2013-02-23 08:14
Upolitycznienie to masz w urzędach państwowych gdzie załatwia się miejsca pracy najbliższym z partii a innych się zastrasza na tym to głównie polega. W stowarzyszeniach się pracuje i to bardzo ciężko i za darmochę ale robią to ludzie z sercem, wiec kto krytykuje i wypisuje bzdury niech pomyśli za nim trzy razy kogut zapieje.
 
 
14. Dodane przez tramp w dniu 2013-02-23 12:11
Świetny pomysł na ten klub! Krytyczne wpisy bez żadnego pokrycia to robota zesztywniałych w bezruchu gamoni.
 
 
15. Dodane przez WIESŁAW PLUTA w dniu 2013-02-23 13:28
Panie Tomaszu, bardzo dobry pomysł, życzę powodzenia. Cieszę się, że My górowianie mamy się czym pochwalić.
 
 
16. Dodane przez gość w dniu 2013-02-23 14:42
am nadzieję, że niedowiarki powinni założyć klub smakoszy alkoholu i rozrabiać na terenie miasta.To im najlepiej wychodzi. Budząc się w celi policyjnej przeważnie nic nie pamiętają. I to są wierni i zapaleni zawodnicy alkoholu.
 
 
17. Dodane przez aktywny w dniu 2013-02-23 14:43
Do 1 po ścieżki po co kluby zamiast klubu knajpa, później slalom między koszami na śmieci i wyrzucaniem ich zawartości na ziemie i udana meta na komisariacie Pozdrawiam
 
 
18. Dodane przez nowy klub w dniu 2013-02-23 19:01
...fajna inicjatywa, tylko odsuńcie od tej inicjatywy tego pana od muzeum....w przeciwnym razie będzie klapa
 
 
19. Dodane przez Basia w dniu 2013-02-23 22:00
Wszystko co nowe i stworzone przez nas jest krytykowane. Tak było z moim klubem. teraz po latach krytyka wraca bo wszystkim wydaje się że robię to za pieniądze. A to jest nieprawda. Społecznie, dla swojej i innych przyjemności. Popieram każdą inicjatywę bo wiem co to znaczy dla inicjatora. Sport, rozrywka, spędzenie wolnego czasu, zdrowie. Bardzo fajna sprawa.
 
 
20. Dodane przez Franczysław w dniu 2013-02-23 22:17
Dobrze, niech coś się dzieje, zawsze znajdą się jakieś mendy, który nic się nie będzie podobać, tylko szczekać potrafią....
 
 
21. Dodane przez sportmen w dniu 2013-02-24 11:21
Jak widać ta inicjatywa może służyć każdemu, nawet zasiedziałym impertynentom. Ciekawe, czy któryś turkuć podjadek będzie miał odwagę zjawić się i pobzdyczyć na zebraniu założycielskim klubu jaki mają zamiar założyć ludzie bez kompleksów w dbałości o zdrowie i kondycję.
 
 
22. Dodane przez To my w dniu 2013-02-24 13:47
Pana Tomka należy popierać i wspierać.To madry,wartościowy i dobry człowiek.Tylko niestety..Tacy ludzie często padaja ofiarą cwanych manipulantow.O kim mowa?Mysle,że znamy tego radnego.Potrzebny mu sukces p.Tomka!
 
 
23. Dodane przez Anna w dniu 2013-02-24 16:17
O tak,znamy!To p.Z.J.Najlepiej wychodza mu wywiady,bo kocha mowić i mowić tak bez końca.Popisy daje na gorowskim gadaniu.Tyle,że nikt tego nie slucha i słusznie!P.Z.ma oswojonego Robercika
 
 
24. Dodane przez Jogi w dniu 2013-02-24 18:38
Ale pan radny musiał nadepnąć na odcisk jakiemuś maniakowi internetowemu. Swoją drogą, olejstwo radnych którzy mówią jest trendy, nawet jak mówią na temat.
 
 
25. Dodane przez Kaziu w dniu 2013-02-24 20:44
Bzdura. "Nasi" radni to bezwolni ludzie. Dajcie im spokój.
 
 
26. Dodane przez Anka w dniu 2013-02-25 09:47
Kaziu na radnego!!
 
 
27. Dodane przez Do 24 w dniu 2013-02-25 13:37
Nie pocieszaj sie-nie trzeba być maniakiem by nie mieć dobrego zdania o tym panu.To powszechna w Gorze opinia o byniu.Poza tym bezczelnie wykorzystuje co niektorych i to jest świeta prawda.
 
 
28. Dodane przez 27. c.d. w dniu 2013-02-25 15:10
Sposób na tego pana przez wykorzystanych, to Kodeks cywilny; Art. 24. § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żadac zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żadac, ażeby osoba, która dopusciła sie naruszenia, dopełniła czynnosci potrzebnych do usuniecia jego skutków, w szczególnosci ażeby złożyła oswiadczenie odpowiedniej tresci i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądac zadoscuczynienia pienieżnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pienie-nej na wskazany cel społeczny. § 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrzadzona szkoda majatkowa, poszkodo wany może żadac jej naprawienia na zasadach ogólnych. § 3. Przepisy powyższe nie uchybiaja uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególnosci w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.
 
 
29. Dodane przez Wrrr w dniu 2013-02-25 17:27
Piesek ze smyczy sie zerwal i szczeka?W Lesznie byla wystawa,ale to psow rasowych.A ty,cóż..Procz tego,osoba,ktorej tak zaciekle bronisz,nie jest warta dalszej dyskusji.Zwlaszcza z toba.
 
 
30. Dodane przez x w dniu 2013-02-25 22:06
No i widzisz Tomek.. po co ci to było.. już cię chołota zmieszała z błotem...
 
 
31. Dodane przez ??? w dniu 2013-02-26 00:52
Tomka?Z blotem?Przeciez nie jego!Tomek jest ok!
 
 
32. Dodane przez Uff! w dniu 2013-02-26 18:49
Taplanie w błocie może mieć właściwości lecznicze, szczególnie polecane dla łagodzenia objawów internetomanii, wprowadzającej nawet wytwałych internautów w stan omamu. To nie są prochy ani ćpania, to jest internetomania.
 
 
33. Dodane przez gość w dniu 2013-02-27 11:59
Kto nie lubi niektórych ludzi z otoczenia sportu i aktywnego wypoczynku niech usiadzie przy piwie i piep..y głópoty. A na dzisiejszy dzien mamy nowy klub KS Góra Ślaska który będzie wizytówka miasta i promował na arenie krajowej. A ty jeden z drugim chlob ten alkohol i nie wypowiadaj się negatywnie na tych którzy wkładają swoje serce dla promowania miasta.
 
 
34. Dodane przez My w dniu 2013-02-27 16:38
Szczere gratulacje dla pana Tomka.Chcę także podziekować,nie tylko w swoim imieniu,p.Tomkowi wlaśnie za wspaniale i madre wpisy na stronie U.G.,a dotyczace zwierzat.Konkretnie niedoli tych bezbronnych istot.P.Tomasz jest bez watpienia,jedyna osoba w Górze,ktora ten bolesny problem porusza.Robi to z pełna kultura.Bardzo mu za to dziekuje!Nie obawial sie,jak większość tchórzy tutejszych,skrytykow ać krwawego "księdza"tak chwalonego w G.Gadaniu.Nikt wrażliwy i madry od czasu tamtego wywiadu,nie słucha tego bełkotu.Raz jeszcze,wielki szacunek Panie Tomku.Pozdrawiam.
 
 
35. Dodane przez My w dniu 2013-03-01 16:24
Bo My,Panie Tomaszu,to my-jest nas wielu.Wielu prawdziwych miłośnikow zwierzat,które czuja i kochaja znacznie mocniej niż ludzie.Pozwalam sobie odsylać wszystkich moich znajomych,nie gorowskich,ale z zupełnie innych,odleglych miejsc,na stronę U.G.zawsze wtedy,gdy pojawia się Pana artykuł.Jest Pan znany i bardzo szanowany!Ale to juz pańska zasluga,nie moja.Ja tylko to rozpowszechniam,bo to ważne i potrzebne.Życzymy sukcesow i wszystkiego dobrego.Przepraszam, że anonimowo..
 
 
36. Dodane przez Wiesław Pluta w dniu 2013-03-02 23:46
Siła w ... anonimach do momentu ... nazwisko ... proszę.
 
 
37. Dodane przez Izaak Newton w dniu 2013-03-03 23:29
Wilhelm Tell,BUUŁO! Ktoś do ciebie mowil?Nigdy nie uslyszysz tego o sobie!Boli?
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

15.06.2021
Extreme/Lotnisko
13.06.2021 Spontaniczne Niedzielne Koncertowanie we Włoszakowicach
Taniec/Mażoretki
12.06.2021 Długodystansowe MP w Kajakarstwie w Wolsztynie
Sport/Wodne
12.06.2021 Parkrun Leszno powrócił po ponad rocznej przerwie. Start do 338 biegu w historii
Sport/Biegi

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png