Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Petanque

 

Francja, Leszno i Madagastar blisko siebie

Leszczyński akcent w muzeum w Marsylii

30.06.2017 Zwiedzający Maison de la Boule w Marsylii natrafią z pewnością na leszczyński akcent. Klub Petanque Leszczynko przekazał francuskiemu muzeum buli grawerton i klubową koszulkę. Kustosz znalazł pamiątkom honorowe miejsce, obok koszulki drużyny z Madagaskaru, aktualnych Mistrzów Świata.
(fot. KP Leszczynko)


Petanque to odmiana gry w bule, bardzo popularna zwłaszcza na południu Francji, gdzie miała swój początek. Polska Federacja Petanque istnieje od 2003 roku i zrzesza 35 klubów. Jednym z nich jest Klub Petanque Leszczynko, który był organizatorem między innymi ogólnopolskiego finału kwalifikacji do The World Games 2017. - W Lesznie mamy jeden z ładniejszych i najbardziej funkcjonalnych bulodromów nie tylko w Polsce, ale i w Europie - przyznaje prezes Klubu Petanque Leszczynko Romuald Ratajczak. - Zaczynamy gromadzić sukcesy i tytuły o randze Mistrzostw Polski - dodaje.

Miłym wydarzeniem w historii leszczyńskiego klubu jest kontakt z muzeum buli (Maison de la Boule) w Marsylii, które znajduje się w pobliżu Muzeum Cywilizacji Europejskiej i Śródziemnomorskiej. - Jeden z członków naszego klubu Artur Metera przed wyjazdem do rodziny we Francji rozmawiał telefonicznie z przedstawicielem muzeum zgłaszając chęć nawiązania kontaktu. Strona francuska pozytywnie zaakceptowała naszą propozycję - relacjonuje Ratajczak.

KP Leszczynko wykonał okolicznościowy grawerton, który wraz z klubową koszulką zasilił zbiory francuskiego muzeum. Obiekt otwarty jest od 2015 roku i gromadzi zbiory metalowych kul oraz różne akcesoria związane z petanque. Przechowywane są tam również obrazy i wydawnictwa. Wzdłuż jednej ze ścian zbudowano również mini boisko do gry.

Kustosz muzeum Patryk Chawer znalazł pamiątkom z Leszna honorowe miejsce obok koszulek klubowych drużyny z Madagaskaru - aktualnych Mistrzów Świata. - Przekazał na rzecz naszego klubu pamiątkowe gadżety i zadeklarował utrzymywanie dalszych kontaktów, ze świadomością, że dzięki petanque Leszno, Marsylia i Madagaskar mogą znaleźć się tak blisko siebie - zakończył Ratajczak.

Klaudia Borowska
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

23.09.2023
Sport/Biegi
23.09.2023 Wyścigi wraków na torze Wylewisko koło Bojanowa
Sport/Motoryzacja
20.09.2023 Śmigłowiec wylądował na dworcu autobusowym
Extreme/Lotnicze
20.09.2023 Herculesy na Lotnisku Leszno - to największe samoloty, jakie tu lądowały
Extreme/Lotnicze

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png