Petanque
Uczcili pamięć Wojciecha Marciniaka
Turniej przy tropikalnej aurze






































Dzień przed Memoriałem delegacja Klubu Petanque Leszczynko złożyła na mogile Wojciecha Marciniaka na cmentarzu w Gronowie wiązankę kwiatów oraz zapaliła symboliczny znicz. Od porannych godzin w niedzielę rozpoczęto rywalizację na bulodromie "Linum" przy ul. Holenderskiej w Lesznie.
Memoriał otworzył syn Wojciecha Marciniaka - Artur, który życzył zawodnikom jak najlepszych wyników osiągniętych w sportowej rywalizacji. Turniej rozegrano systemem szwajcarskim, rozegrano 5 rund. Po trwających ponad 4 godziny zawodach pierwsze miejsce zdobyła drużyna ,,Nieuków" reprezentowana przez Edwarda Kołodzińskiego i Błażeja Twardowskiego. Na drugim miejscu uplasowali się gracze drużyny ,,Kawa" (Maciej Kiepsch, Krzysztof Kawczyński). Trzecią ekipa na podium był zespół ,,Herkulesi" reprezentowany przez Jacka Neczyńskiego i Witolda Skórnickiego.
Zwycięski zespół otrzymał okazały, okolicznościowy Puchar Memoriału im Wojtka Marciniaka, który wręczyła wdowa Katarzyna Marciniak w towarzystwie prezesa Klubu Petanque Leszczynko Romualda Ratajczaka. Pozostali zawodnicy otrzymali puchary lub statuetki. Nagrodzono również najmłodszego uczestnika turnieju, którym był Błażej Twardowski oraz najstarszego gracza - Witolda Skórnickiego.
Organizatorami imprezy byli Urząd Miast Leszna oraz Klub Petanque Leszczynko.
Klub Petanque Leszczynko zaprasza miłośników gry w bule do udziału w Mistrzostwach Polski w tripletach (drużyny trzyosobowe) Kobiet i Mężczyzn, które odbęda się 17-18 sierpnia. W imprezezie uczestniczyć będzie ponad 200 zawodników z 35 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Petanque.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
15.11.2023
![]() Sport/Futsal | |
![]() |
11.11.2023
Finał Puchar Polski na szczeblu Wielkopolskiego ZPN - strefa leszczyńska. KP Polonia 1912 Leszno/Dąb Zaborowo - LZS Pinsel-Peter Krobianka Krobia 0:1 Sport/Piłka nożna |
![]() |
11.11.2023
Start 30. Biegu Niepodległości w Górze Sport/Biegi |
![]() |
10.11.2023
III Nocny Bieg Niepodległości w Pępowie Sport/Biegi |