Piłka Nożna
Legia Letmy goł triumfatorem turnieju
Pierwsze nocne granie

(Fot. Łukasz Witkowski)
Turniej rozgrywany był nocą, od godziny 21.30 w systemie każdy z każdym. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch boiskach o wymiarach 20m x 30m. Grano trzech na trzech, bez udziału bramkarzy. Pomysł na organizację nocnego turnieju zrodził się podczas trwania Amatorskiej Leszczyńskiej Ligi Orlika. - Doszliśmy do wniosku, że jeżeli gramy ligę w dzień, to możemy również rozegrać turniej wieczorem - wyjaśnia organizator Jakub Pujanek. Piłkarze walczyli o puchar Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lesznie
W rywalizacji najważniejsza była szybkość i koncentracja piłkarzy, a także sprawna organizacja imprezy. - Gra jest tak dynamiczna, bramek jest tak wiele, że ciężko nadążyć za akcją - przyznaje Pujanek.
Najskuteczniejsza okazała się drużyna Legia Letmy goł, która zdobyła bramkę w ostatnich sekundach decydującego meczu z P.B-U Prawucki II. Na trzecim stopniu podium stanęła ekipa P.B-U Prawucki I.
Wyniki turnieju:

Królem Strzelców został Szymon Nowak z P.B-U Prawucki II z 15 bramkami, który był lepszy o jedną bramkę od Jakuba Molickiego z Legia Letmy goł.
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
18.07.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
17.07.2026
Adepci szkółki żużlowej Unii Leszno na torze w Dalabuszkach koło Gostynia Żużel/2026 |
|
|
10.07.2026
Poniecka 10-tka. Przebieg trasy biegu - już 18 lipca Sport/Rowerowe |
|
|
08.07.2026
"Tam dzieje się coś dziwnego" - Kulisy zwycięstwa w Lesznie Żużel/2026 |





