Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Ostrovia Ostrów Wielkopolski - Stainer Polonia Leszno 3:3

Leszczyńscy piłkarze pokazali charakter

(Fot. Łukasz Witkowski)
11.11.2017
Dobry mecz obejrzeli w sobotnie przedpołudnie kibice piłkarscy w Ostrowie Wielkopolskim. W pojedynku rozpoczynającym rundę rewanżową w IV lidze padło aż sześć goli. Stainer Polonia przegrywała już 0:2, a potem 1:3, ale walczyła ambitnie i doprowadziła do remisu.

Po pierwszej połowie wydawało się, że gospodarze wezmą rewanż za sierpniową porażkę na inaugurację sezonu w Lesznie. Ostrovia prezentowała się lepiej, a przede wszystkim wykazywała więcej determinacji. W 18 minucie Daniel Kaczmarek, strzałem głową dał prowadzenie miejscowym. W pierwszej połowie Ostrovia zadała jeszcze jeden cios. W 35 minucie na 2:0 podwyższył Michał Giecz. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona i można było sądzić, że druga nie dostarczy zbyt wielu emocji.

A jednak. W motywujące rozmowy w szatni Stainer Polonii przyniosły efekt. Od początku drugiej odsłony podopieczni Jędrzeja Kędziory przejawiali sporą ochotę do walki. W 53 minucie Artur Krawczyk zdobył kontaktowego gola. Satysfakcja była chwilowa, bo już 2 minuty później gospodarze znowu mieli dwie bramki przewagi, na 3:1 trafił Krystian Mokrzycki.

Leszczynianie nie poddali się jednak i zdołali wrócić do gry. Sprawy w swoje ręce wzięli doświadczeni piłkarze Polonii. Łukasz Glapiak w 60 minucie strzelił kontaktowego gola, a 13 minut później Łukasz Bugzel wyrównał stan rywalizacji. Jak się okazało, była to ostatnia bramka w meczu. Stainer Polonia zremisowała w pierwszym spotkaniu rundy rewanżowej z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 3:3.

Bramki:
18’ Daniel Kaczmarek (1:0)
35’ Michał Giecz (2:0)
53’ Artur Krawczyk (2:1)
55’ Krystian Mokrzycki (3:1)
60’ Łukasz Glapiak (3:2)
73’ Łukasz Bugzel (3:3)