Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Piłka Nożna

 

Obra Kościan - LKS Gołuchów 1:3

Kościaniacy żegnają się z Pucharem Polski

(fot. Piotr Pewiński)
09.05.2018 Obra 1912 Kościan przegrała u siebie z LKS Gołuchów w meczu Pucharu Polski na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. Kościaniakom zabrakło po prostu skuteczności.

 

Spotkanie niestety do najciekawszych nie należało, zwłaszcza w odczuciu kościańskich kibiców. Przez pierwsze kilkanaście minut meczu na boisku nie działo się nic ciekawego. Pierwsze akcje rozpoczęły się w 13 minucie, kiedy to okazję do zagrożenia bramce gości mieli zawodnicy Obry, jednak po dobrym dośrodkowaniu nie miał kto zakończyć sytuacji. Chwilę później szansę mieli też piłkarze z Gołuchowa, ale z kolei ich zawodnik trafił w słupek.
Gra stawała się coraz ciekawsza, a w 16 minucie pięknym strzałem pochwalić się mógł Dawid Ratajczak. Niestety piłka przeleciała obok bramki. Po kilkunastu sekundach Tomasz Marcinkowski również miał szansę wyprowadzić zespół na prowadzenie, ale zderzył się z bramkarzem LKS Gołuchów, a piłka umieszczona później w bramce nie została już zaliczona z powodu faulu.
Wynik zmienił się dopiero w 20 minucie, kiedy to po rzucie rożnym akcję kończył ponownie Marcinkowski, tym razem już z sukcesem. Zawodnik ten miał jeszcze kilka okazji, jednak albo brakowało mu szczęścia albo precyzji strzału. W międzyczasie kontuzji doznał Igor Rudawski, który musiał opuścić boisko. Na przerwę kościaniacy schodzili prowadząc 1:0.

Drugą połowę spotkania mocno chcieli rozpocząć piłkarze Obry i już na początku stworzyli niezłą okazję do podwyższenia wyniku. Niestety nie udało się to wtedy, jak i kilka minut później, kiedy zabrakło wykończenia przy dwóch sytuacjach pod bramką LKS Gołuchów. Kibice zawiedzeni byli zwłaszcza około 65 minuty, kiedy to Krystian Łukaszyk skierował piłkę do bramki, niestety ta odbiła się od dolnej części poprzeczki i kozłowała kilka centymetrów od linii bramkowej.
Kilka chwil później jeden z gości został sfaulowany, a sędzia podyktował rzut wolny około 30 metrów od bramki Obry. Jego wykonawcą był Grzegorz Kuś, który pokonał kościańskiego bramkarza i doprowadził do wyrównania. W zawodników z Gołuchowa wstąpiły nowe siły i zaczęli dorównywać w grze naszym zawodnikom. Ci z kolei opadli trochę z sił, co pozwoliło gościom podwyższyć wynik jeszcze w 84 i 91 minucie. Obydwie bramki strzelił Krystian Benuszak. Mecz zakończył się wynikiem 1:3, a Obra Kościan nie awansowała do kolejnego etapu Pucharu Polski.

Z wyniku zadowolony był oczywiście trener LKS Gołuchów, Maciej Dolata, który jednak zaznaczył, że jego drużyna nie do końca zasługiwała na zwycięstwo. - Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba, odbijaliśmy się od zawodników Obry. Wytrzymaliśmy jednak trudy meczu i w drugiej połowie już nie odstawaliśmy poziomem - zaznaczył. Podobne zdanie na ten temat ma Krzysztof Knychała, trener Obry Kościan. - Przez 70 minut graliśmy dobrze. Zabrakło nam drugiego strzelonego gola, wtedy pewnie byłoby już po meczu, a tak po raz pierwszy od dłuższego czasu musimy przełknąć gorycz porażki - mówił po spotkaniu. Jak jednak zapewnia, teraz drużyna nastawia się na utrzymanie drugiego miejsca w tabeli ligowej.

Piotr Pewiński
 

Komentarze

 
1. Dodane przez Obrzanka w dniu 2018-05-10 07:00
teraz rewanż w lidze musi się udać !
 
 
2. Dodane przez Helios w dniu 2018-05-10 17:14
Czy to prawda , że w drużynie Obry grał zawodnik, który nie odcierpial za kartki i finał z Heliosem powinien być walkowerem dla naszej drużyny z Czempinia?
 
 
3. Dodane przez Piłkorz w dniu 2018-05-16 14:17
Oczywiscie ze puchar na szczeblu okregu powinien być odebrany obrze .juz od pierwszej rundy grali nieuprawnionym zawodnikiem.skandal! !!
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

12.02.2024
Żużel/Kibice
10.02.2024 GI Malepszy Arth Soft - Red Dragons Pniewy 5:2 | SKRÓT | 21. kolejka (2023/24)
Sport/Futsal
04.01.2024 Mażoretki Big Bang podczas 33. Koncertu Noworocznego w Gostyniu
Taniec/Mażoretki
03.02.2024 XX Narciarskie Mistrzostwa gminy Włoszakowice w Lądku-Zdroju
Sport/Zimowe

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png