Piłka Nożna
Sukces młodych, gostyńskich piłkarzy
MKS Kania z Pucharem Prezesa WZPN

Droga do tego sukcesu była jednak dość długa, bo zespoły tej kategorii wiekowej w Wielkopolsce podzielone są na dwie grupy. W każdej było po 8 zespołów, a grano systemem mecz i rewanż. Na tym etapie rozgrywek MKS Kania z 14 spotkań wygrała 11, a 3 zremisowała. Tym samym wygrała swoją grupę i w finale zmierzyła się z triumfatorem tej drugiej grupy Nielbą Wągrowiec.
Pierwszy mecz finałowy rozegrano na boisku w Gostyniu. Zakończył się on bezbramkowym remisem, choć trzeba przyznać, że gospodarze mieli szansę na zwycięstwo, ale nie udało im się wykorzystać rzutu karnego.
Rewanż w Wągrowcu też był wyrównany, ale od 17 minuty prowadzi Nielba i tak też kończy się pierwsza połowa. Przychodzi 71 minuta drugiej połowy i bramkarza gospodarzy pokonuje Norbert Jankowski i mamy 1:1. Jako, że wynik nie zmienił się do ostatniego sędziowskiego gwizdka, a w rozgrywkach pucharowych bramki wyjazdowe liczą się podwójnie Puchar Prezesa WZPN trafił do juniorów młodszych MKS Kani Gostyń.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
30.03.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
29.03.2025
Sparing Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 48:42 Żużel/2025 |
![]() |
24.03.2025
2 bramki Karola Świderskiego w meczu Polska - Malta Sport/Piłka nożna |
![]() |
20.03.2025
Fogo Unia Leszno - Orlen Oil Motor Lublin sparing 20.03.2025 Żużel/2025 |