Piłka Ręczna
Piąta porażka w sezonie
Nie przestawili Mebli

(Fot. Michał Konieczny)
Meble Wójcik i REAL Astromal to drużyny grające w ostatnich dwóch sezonach na zbliżonym poziomie. Przed pojedynkiem w Elblągu miejscowy zespół wyprzedzał leszczyńską siódemkę o zaledwie punkt. Goście mieli zatem szanse na wyprzedzenie Mebli i awans w pierwszoligowej tabeli.
Początek meczu był bardzo obiecujący. Leszczynianie zaskoczyli miejscowych twardą obroną i skutecznymi kontrami. Po 15 minutach prowadzili 7:3. Szczypiorniści z Elbląga zdołali jednak opanować sytuacje. Dzięki konsekwentnej grze, bez zbytniego pośpiechu odrobili stratę. W 25 minucie wyszli nawet na prowadzenie 9:8. Ostatnie słowo w pierwszej odsłonie należało do przyjezdnych i to oni wygrywali schodząc do szatni (10:9).
Jeszcze przez 10 minut drugiej połowy spotkanie było wyrównane, ale z czasem zaczęła się zarysowywać przewaga Mebli. Na kwadrans przed końcem wynosiła ona 3 bramki (18:15), a ostatnie 5 minut gospodarze rozpoczęli prowadząc 24:19. Podopiecznym Ryszarda Kmiecika nie udało się odwrócić losów meczu, przegrali 21:26.
Leszczynianie zapisują na koncie piątą porażkę w sezonie i pozostają na dziesiątym miejscu w tabeli I ligi. Za tydzień też nie będzie łatwo o punkty, bo do Leszna przyjedzie wicelider z Malborka.
Punkty dla REAL Astromalu zdobywali: Damian Krystkowiak 5, Krzysztof Misiaczyk i Marcin Giernas po 4, Maciej Wierucki 3, Tomasz Wąsiewicz i Jakub Wierucki po 2 oraz Piotr Łuczak 1.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
15.09.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
14.09.2025
II Finał Metalkas 2. Ekstraligi Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz 50:40 Żużel/2025 |
![]() |
14.09.2025
Fogo Unia Leszno wraca do Ekstraligi! Żużel/2025 |
![]() |
30.08.2025
Leszczyńska Noc Balonowa (autor: Antek Daczka) Extreme/Lotnicze |
Komentarze