Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Piłka Ręczna

Zwycięstwo z dedykacją dla Piotra Łuczaka

Po kapitalnym meczu pokonali rycerzy z Malborka

18.02.2017 Na brak emocji w hali Trzynastka kibice piłki ręcznej nie mogli dziś narzekać. Po meczu walki Real Astromal pokonał Pomezanię Polski Cukier Malbork 24:20. - To zwycięstwo dedykujemy kontuzjowanemu Piotrowi Łuczakowi i pozostałym leczącym urazy kolegom – przyznał bramkarz gospodarzy Fryderyk Musiał.

Pierwszą bramkę meczu na konto gospodarzy wrzuca Michał Przekwas, goście jednak bardzo szybko wyrównują i mamy wymianę ciosów. Jeszcze w 21 minucie ta tablicy widnieje remis 9:9. Chwilę później Pomezania odskakuje, a na domiar złego kontuzji nogi doznaje Piotr Łuczak i odwieziony zostaje do szpitala. W jego miejsce po prawie dwóch latach przerwy od wyczynowego grania wchodzi trener Maciej Wierucki. Pierwsza połowa kończy jednak przy stanie 14:11 dla ekipy z Malborka.

Na początku drugiej goście odskakują na pięć trafień. To jednak nie koniec złych wieści, bo Krzysztof Misiaczyk zobaczył czerwoną kartę, a później po raz pierwszy w historii rozgrywek ligowych na Trzynastce sędziowie użyli niebieskiej kartki. Oznacza to, że tego zawodnika nie zobaczymy w co najmniej jednym spotkaniu. Tych kar był sporo, za trzecie dwuminutowe wykluczenie czerwoną kartkę otrzymuje i żegna się z boiskiem Hubert Szkudelski. Te przeciwności losu dodatkowo zdopingowały leszczynian, bo w 53 minucie mamy remis 20:20.

Kapitalnie między słupkami bramki gospodarzy spisuje się Fryderyk Musiał, który wychodzi obronną ręką z sytuacji sam na sam i broni dwa rzuty karne. Ostatnie minuty tego meczu walki kibice oglądają na stojąco, a ostateczna wygrana 24:20 ze zdecydowanie wyżej notowanym przeciwnikiem, zapewne na długo pozostanie w pamięci.

Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobywali: 7 Marcin Giernas, 5 Michał Przekwas, 4 Maciej Wierucki, 3 Jakub Wierucki, 2 Damian Krystkowiak i po 1 Wojciech Leder, Jakub Pochopień i Mateusz Nowak.