Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Piłka Ręczna

Z piekła do nieba

15.10.2011
Pierwszoligowi piłkarze ręczni Arotu Astromalu Leszno pokonali dziś na własnym parkiecie Wolsztyniaka Wolsztyn 28:26.O to zwycięstwo nie było łatwo, bo leszczynianie po fatalnej pierwszej połowie przegrywali już 8:17.

O pierwszych trzydziestu minutach chyba lepiej zapomnieć. Tylko początek meczu był wyrównany, później mieliśmy sporo niecelnych podań, strat piłki, kary dla Arotu Astromalu, karne dla Wolsztyniaka i przegrywamy już nawet różnicą dziesięciu trafień. Na domiar złego kiedy to gospodarze mają szanse na strzelenie bramki, piłka trafia w poprzeczkę lub słupek.

Nic dziwnego, że pierwsza połowa kończy się przy stanie 8:17 dla gości z Wolsztyna, którzy przy ogłuszającym dopingu swoich kibiców mogli czuć się jak u siebie w domu.

Drugą połowę od trafienia rozpoczyna nasz Krzysztof Misiaczyk, dobrze spisuje się też bramkarz Arotu Astromalu Fryderyk Musiał i rozpoczyna się mozolne odrabianie strat. W sumie można powiedzieć, że po przerwie na parkiet wyszedł zupełnie inny zespół.

Gospodarze po raz pierwszy dogonili gości w 44 minucie, po golu Krzysztofa Meissnera. Później mieliśmy wymianę ciosów bramka za bramkę. Na dwie bramki odskoczyliśmy po trafieniu Krzysztofa Kajzera, a po bramce Huberta Szkudelskiego prowadzimy nawet 28:25. Mecz kończy się jednak przy stanie 28:26.

Na zwycięstwo Arotu Astromalu złożyli się Krzysztof Misiaczyk i Hubert Szkudelski po 6 bramek, 5 Krzysztof Meissner, po 2 Piotr Łuczak, Marcin Giernas, Jakub Wierucki, Krzysztof Kajzer i Marcin Tórz i 1 Eryk Szkudelski. z

Komentarze

1. Dodane przez Axel w dniu 2011-10-15 23:21
Super mecz tzn. druga połowa. W pierwszej totalny bałagan i brak skuteczności. Chłopaków chyba zjadł stres. W drugiej połowie juz dużo lepiej. Gratulacje!! Co niektórzy chyba troszeczke za dużo GWIAZDORZĄ :)) No ale przynajmniej jest sie z czego pośmiać :)))

2. Dodane przez Wikk w dniu 2011-10-15 23:59
Kolejna wygrana arotu. :) Też bede kiedyś taka dobra :grin heh^^

3. Dodane przez jejej w dniu 2011-10-16 01:21
No z tym gwiazdorstwem to prawda. Chłopaki gramy a nie... Giernas to całą rozgrzewke zerkał kto wchodzi na sale...a i podczas meczu nie był skupiony na tym co sie dzieje na boisku...ale brawa dla trenera Rysia za ten mecz no i wiadomo dla całej drużyny łącznie z Giernasem :) Pokazaliście ogromną wole walki i charakter :) Szacunek i wielkie dzięki za ten mecz! Powodzenia !

4. Dodane przez xxx w dniu 2011-10-16 03:23
kolego Axel przyjedź na mecz do Kościana zobaczyć jak zawodnicy Tęczy gwiazdorzą;)

5. Dodane przez DOP w dniu 2011-10-16 12:54
No ztym gwiazdostwem to Axel ma racje!! Za dużo dyskusji z sędziami, a przedewszystkim z trenerem!!! No i dyskutując miedzy sobą niepotrzebnie sie denerwują. Trzeba sie wzajemnie motywować!! Ale najważniejsze, że mimo takiej różnicy po pierwszej połowie, potrafili sie podnieść i wygrali. I tak jeszczcze na koniec coś trzeba zrobić z naszymi skrzydłami gdyż poza pojedynczymi przypadkami nie biorą one za bardzo udziału w grze!!! Tylko są tam po to aby oddawać piłke. Także proponował bym nad tym popracować. Michu na kole bomba!! A Kajzer pod względm "aktorstwa" na parkicie OSKAR :) POZDAWIAM

6. Dodane przez hehe w dniu 2011-10-16 13:34
Czyli wszystko w normie ze giernas patrzy kto wchodzi na hale bo co jesl rzuci 1 bramke na 10 rzutow a ktos tego nie zauwazy hehe brawa dla mateusza nowaka za gre w obronie patrz na niego giernas i ucz sie!

7. Dodane przez do DOP nr 5 w dniu 2011-10-16 15:05
to chyba nie wiesz na czym polega rola skrzydel w piłce recznej , prawda jest jest taka ze jezeli pozostrali zawodnicy nie wypracuja im pozycji do rzutu to im samym to bardzo ciezko zrobil , prosze spojrzec chociaz na vive tam skrzydla nie biora w ogole udzialu w ataku pozycyjnym ! pozdro

8. Dodane przez do dop w dniu 2011-10-16 15:32
Pokazales swoim komentarzem ze na pilce recznej nie znasz sie w ogole!!! skrzydlowi graja tak jak srodkowy i rzutowi rozegraja pilke popatez na inne zespoly tak samo wyglada gra skrzydlowych!! Na pewno twoj idol marcin giernas najlepiej zagral ktory pokazuje ze grunwald poznan dobrze zrobil nie przedluzajac z nim kontraktu!

9. Dodane przez lu....... w dniu 2011-10-16 16:16
a wy glupoty piszecie.. zawodnicy spieraja sie razem na boisku , nerwy sa w kazdym sporcie ! Dobry mecz , pierwsza polowa nie wyszla , nikt nie wierzyl ! nawet oni nie wierzyli ! ale dobrze sie skonczylo , mam nadzieje ze wiecej bedzie takich spotkan , nooo tylko zeby takie bambry znowu nie przyjezdzali ktorzy sie spinaja i szukaja zaczepki bo na meczu bylo naprawde milo i naprawde podziwiam ich za kibicowanie bo przez cale 60 min swietnie dopingowali swoich mozna powiedziec ze " byli u siebie" u nas na trybunach piknik no ale coz :P tak to juz jest , Panowie obrona ! obrona i jeszcze raz obrona ! przez brak oborny lub zbyt agresywna obrone tracilismy punkty no i skutecznosc w ataku naprawde mi sie podobala , zimna krew zachowana moze nie we wszystkich momentach ale naprawde nic na sile i trzeba powoli rozgrywac akcje , czasem wyjdzie kontra ale co z tego jak przy 10 rzuchonych pilkach 3 bramki .. a przy ataku pozycyjnym 8 bramek na 10 akcji naprawde swietny mecz !!!!!!

10. Dodane przez do kom 7 i 8 w dniu 2011-10-16 17:22
Koledzy. Chodzi mi o to że nasi skrzydłowi nawet nie próbują zagrać 1:1. Jeżeli sie przypatrzycie to rozgrywają piłkę za daleko od przeciwnika i w ogóle nie wiążą strefy. A nawet jeżeli gramy w przewadze to najłatwiej zdobyć bramkę ze skrzydeł - a wczoraj to nie miało miejsca!!A Marcin nie jest moim idolem. Zresztą pisząc takie rzeczy pokazujesz że nie masz szacunku, bo co potrafisz lepiej??

11. Dodane przez brawo w dniu 2011-10-16 20:27
Dobrze ,że jest ta ręczna, koszykówka schodzi na psy, przynajmniej jest na co iść zimą w Lesznie.Podoba mi sie jak ten klub działa w przeciwieństwie do swojej imienniczki z żeńskiego kosza.Powodzenia

12. Dodane przez kochająca kościanianka w dniu 2011-10-16 22:22
Byłam na meczu i przeżyłam ogromne emocje.Dobrze,że zawodnicy walczyli do końca.Nie pamiętam takiego horroru jako kibic.My się denerwowaliśmy a zawodnicy nie wspomnę.Miejcie to gdzieś,zwodnicy bądźcie więcej waleczni Nerwy gdzieś odesłać, liczy się wola walki.Agresywnej walki a nie jak laleczki.Jesteście przecież zawodnikami I ligi.Twardo i nieustępliwie walczcie z głową.Przy rzutach do bramek nie rzucać w bramkarza lecz w światło bramki.Myśleć gdy trzeba i wbijać gole a nie tyle tracić bramek.Pozdro.Za tydzień dotrę na mecz na pewno.

13. Dodane przez ... w dniu 2011-10-18 02:32
Super mecz w wykonaniu Fryderyka Musiała :)) ! Mam nadzije ze bedzie dawal keszcze nie raz sygnał chlopkom do dobrego grania:):) Brawo Fryta:)