Piłka Ręczna
Jest upragniony awans
16.04.2011
Piłkarze ręczni Arotu Astromalu Leszno, pokonali dziś na własnym parkiecie Krokus Bystrzyca Kłodzka 32:19 i zdobyli dwa punkty dające zespołowi trenera Ryszarda Kmiecika upragniony awans do I ligi.
O wadze tego pojedynku nikogo nie potrzeba było przekonywać, być może to sprawiło, że na pierwszą bramkę musieliśmy czekać prawie 7 minut. Właśnie wtedy bramkarza gości pokonał Meissner. Między leszczyńskimi słupkami, bardzo dobrze spisywał się Skorupiński, który broni karnego.
Krokus po raz pierwszy trafia dopiero 3 minuty później. Praktycznie cały pojedynek był pod kontrolą już pierwszoligowców. Kolejne bramki zdobywają bracia Wieruccy, Łuczak Meissner, dodatkowo jeszcze czerwoną kartkę otrzymuje najskuteczniejszy w ekipie gości Handel i można powiedzieć jest po meczu, którego pierwsza połowa kończy się bramką zdobytą po solowej akcji Kajzera, przy stanie 16:7.
Drugą od trafienia rozpoczyna Eryk Szkudelski, czerwony kartonik otrzymał też Kajzer z Arotu Astromalu. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego jest bramkarz gospodarzy Skorupiński. Z każdą chwilą rozkręca się Giernas i właściwie wszyscy czekają na końcowy sędziowski gwizdek.
Wszystko kończy się przy stanie 32:19, strzelają korki szampanów, rozpoczyna się świętowanie awansu, na który czekaliśmy w Lesznie, bez mała dziesięć lat. Wysoko na rękach zawodników frunie trener Ryszard Kmiecik, twórca tego sukcesu, co warto podkreślić wypracowanego praktycznie wyłącznie swoimi wychowankami.
W tym ostatnim drugoligowym meczu na własnym parkiecie bramki zdobywali Giernas 6, Tórz 5, Meissner 4, po 3 Maciej Wierucki i Łuczak, po 2 Maleszka, Kajzer, Matuszewski, Jakub Wierucki, Tórz i 1 bramkarz Skorupiński.
Za tydzień, leszczyńska drużyna już jako pierwszoligowiec jedzie na ostatni mecz sezonu do Dzierżoniowa.z
Krokus po raz pierwszy trafia dopiero 3 minuty później. Praktycznie cały pojedynek był pod kontrolą już pierwszoligowców. Kolejne bramki zdobywają bracia Wieruccy, Łuczak Meissner, dodatkowo jeszcze czerwoną kartkę otrzymuje najskuteczniejszy w ekipie gości Handel i można powiedzieć jest po meczu, którego pierwsza połowa kończy się bramką zdobytą po solowej akcji Kajzera, przy stanie 16:7.
Drugą od trafienia rozpoczyna Eryk Szkudelski, czerwony kartonik otrzymał też Kajzer z Arotu Astromalu. Skutecznym egzekutorem rzutu karnego jest bramkarz gospodarzy Skorupiński. Z każdą chwilą rozkręca się Giernas i właściwie wszyscy czekają na końcowy sędziowski gwizdek.
Wszystko kończy się przy stanie 32:19, strzelają korki szampanów, rozpoczyna się świętowanie awansu, na który czekaliśmy w Lesznie, bez mała dziesięć lat. Wysoko na rękach zawodników frunie trener Ryszard Kmiecik, twórca tego sukcesu, co warto podkreślić wypracowanego praktycznie wyłącznie swoimi wychowankami.
W tym ostatnim drugoligowym meczu na własnym parkiecie bramki zdobywali Giernas 6, Tórz 5, Meissner 4, po 3 Maciej Wierucki i Łuczak, po 2 Maleszka, Kajzer, Matuszewski, Jakub Wierucki, Tórz i 1 bramkarz Skorupiński.
Za tydzień, leszczyńska drużyna już jako pierwszoligowiec jedzie na ostatni mecz sezonu do Dzierżoniowa.z
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
23.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |


Komentarze
680 000 zł
sprzedaż, Leszno
100 zł
sprzedaż, Inne
2 500 zł / m-c
wynajem, Wilkowice
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna
7 200 zł
Peugeot 307, Gostyń
120 zł
BMW 123, Wilkowice