Piłka Ręczna
Sportowy awans wychowanka Arotu
19.05.2010
Mikołaj Szymyślik jest już formalnie piłkarzem ręcznym Zagłębia Lubin. Wychowanek Arotu Tęczy Leszno wczoraj podpisał 2-letni kontrakt z MKS-em, odchodząc tym samym z Chrobrego Głogów. Jak sam mówi – przejście do Lubina to dla niego sportowy awans.
- Długo się nad ofertą nie zastanawiałam. Decydowały nie tylko kwestie sportowe, ale i względy pozasportowe. To jednak pozostawię już dla siebie – zakończył nowy nabytek lubińskiego klubu.
Minęło już dobrych kilka lat od momentu, jak Szymyślik opuścił Leszno i wypłynął na szerokie, sportowe wody w ekstraklasie. Prezes Zagłębia przekonywał, że takiego walczaka jak Szymyślik właśnie w drużynie brakowało. Mikołaj do dziś jednak pamięta gdzie stawiał pierwsze kroki i kibicuje Arotowi. - Wyniki śledzę na bieżąco, ale niestety nie mam czasu, żeby przychodzić na mecze mojego macierzystego klubu. W Lesznie stawiałem pierwsze kroki pod okiem trenera Kmiecika. Wiele jemu i działaczom zawdzięczam – zakończył M. Szymyślik. (lw)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
23.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 German Air Force Tactical Display Show Extreme/Lotnicze |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |


Komentarze
500 zł / m-c
wynajem, Leszno
320 000 zł
sprzedaż, Dąbcze
1 500 zł / m-c
wynajem, Leszno
300 zł
inna inny, Wschowa
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna
120 zł
BMW 123, Wilkowice