Rowery
Wielka próba dla juniorów
Pracowity weekend KKS-u Gostyń
Najpierw podopieczni Waldemara Minty pojechali do Turku, gdzie ścigali się w kryterium ulicznym. W kategorii młodzików na trzecim miejscu przyjechał Kamil Kordus, a Karolina Przybylak była druga.
Stamtąd zawodnicy pojechali do Kalisza, gdzie rywalizowali na torze w Pucharze Nadziei Olimpijskich. - Był to generalny sprawdzian przed Międzywojewódzkimi Zawodami Młodzików - powiedział Waldemar Minta. Karolina Przybylak wygrała wyścigi 1000 i 500 m ze startu zatrzymanego, a w wyścigu punktowym była druga. Kamil Kordus dwukrotnie zajął trzecie miejsce: w wyścigu na 2 km i 500 m ze startu zatrzymanego. Dobrze wypadli także gostynianie w wyścigu drużynowym: Kordus, Konieczny i Kowal zajęli 3 miejsce.
- Najcięższą próbę przeszli juniorzy młodsi - opowiadał Minta. - Startowali w górskim wyścigu czteroetapowym, który miał bardzo mocną obsadę. Karol Zdun skończył zawody na 30 miejscu. Trudów wyścigu nie wytrzymało dwóch naszych kolarzy. Na czwartym etapie wycofali się Kamil Przybylak i Jacek Majchrzak. (emi)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
16.10.2025
![]() Extreme/Rekordy | |
![]() |
07.10.2025
Zaproszenie na Kościański Półmaraton 26 października 2025 Sport/Biegi |
![]() |
03.10.2025
Co dalej z Unią Leszno? Odpowiada Józef Dworakowski Żużel/2025 |
![]() |
30.09.2025
Czas znów tu wrócić | Piotr Pawlicki Bykiem w sezonie 2026! Żużel/2025 |
Komentarze