Siatkówka
Nauczyciele na Mistrzostwach Wielkopolski
Przywieźli do Leszna złoto

(Fot. Karina Mierzyńska-Grys)
Mistrzostwa Wielkopolski Nauczycieli w Piłce Siatkowej rozegrano już po raz dwunasty. W tym roku ekipa z Leszna zajęła pierwsze miejsce, poprawiając wynik zeszłoroczny. Ostatnie dwa lata nauczyciele z regionu leszczyńskiego przywozili brązowe medale, złoto ostatni raz zdobyli w 2012. - Liczyliśmy na sukces, ale zawsze staramy się patrzeć z pokorą na takie turnieje. Marzyliśmy o tych złotych medalach i faktycznie na nie zasłużyliśmy - powiedział Tomasz Przybylski, nauczyciel wychowania fizycznego w leszczyńskim III LO.
Drużyny biorące udział w mistrzostwach podzielono na dwie grupy, a mecze rozgrywano na boiskach w Opalenicy i Grodzisku Wielkopolskim. W grupie A oprócz Leszna znalazły się ekipy ze Śremu, Kościana, Nowego Tomyśla i Konina, w grupie B zagrali przedstawiciele Szamotuł, Ostrzeszowa, Poznania, Grodziska Wielkopolskiego i Turku.
Leszczyński zespół tworzyli: Lidia Baksalary (ZSOŚ w Lesznie), Elżbieta Buchwald (PWSZ Leszno), Karina Mierzyńska-Grys (Gimnazjum nr 4), Janusz Świątkowski (ZST w Lesznie), Marek Janowski (SP 9), Robert Mika (Zespół Szkół w Starym Bojanowie), Mariusz Zakrzewski (Zespół Szkół w Jezierzycach Kościelnych) i Tomasz Przybylski (III LO).
Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym. W czterech pojedynkach ekipa leszczyńska straciła tylko jeden set z Nowym Tomyślem. Pozostałe mecze kończyły się zwycięstwem leszczynian 2:0.
Dwie najlepsze drużyny z obu grup awansowały do półfinałów. W grupie A najwięcej punktów uzyskali reprezentanci Leszna i Konina, w grupie B Szamotuł i Ostrzeszowa.
W finale nauczyciele z Leszna wygrali 2:1 (25:20; 22:25; 15:10) z rywalami z Konina. - Każdy mecz był dla nas trudny, ale najwięcej nerwów kosztowały nas pojedynki z ekipą z Nowego Tomyśla i mecz finałowy z Koninem. Atmosfera meczu o złoto była rewelacyjna i obie drużyny dały z siebie wszystko - mówi Tomasz Przybylski.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |


Komentarze