Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Skate

 

Skateplaza dedykowana TISowi

08.10.2011 Otwartą dziś leszczyńską Skateplazę miłośnicy sportów ekstremalnych  dedykowali swojemu koledze Tomkowi Staniewskiemu, który zmarł po ciężkiej walce z chorobą.  – Udało się tu zbudować nie tylko skateplazę, podziwianą na całym świecie, ale przede wszystkim urzeczywistniły się tu nasze marzenia – mówił Maciej Wieczorek z Leszczyńskiego Stowarzyszenia Sportów ekstremalnych.


Wyczekiwana przez miłośników bmx’ów, rolek i deskorolek skateplaza na leszczyńskim Zatorzu została dziś oficjalnie otwarta. Inwestycja powstawała przez prawie rok. Pierwsze prace na placu przy Gimnazjum nr 9 zaczęły się pod koniec października 2010 roku. Budowa zakończyła się w  ostatnich dniach sierpnia.   – To bardzo szczęśliwy  dla nas dzień, bo jest to wyjątkowa inwestycja - mówił podczas otwarcia prezydent Leszna , Tomasz Malepszy – skateplaza jest wyjątkowa ze względu na rozmach prac, jakie trzeba było wykonać, by obiekt powstał. Wyjątkowość przejawia się także w tym, że w jej budowę bardzo zaangażowali się członkowie Leszczyńskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych. Ten obiekt połączył także radnych z przeciwnych obozów, którzy wspólnie walczyli o to, by ten plac powstał.
 
Zapierający dech w piersiach obiekt pełen podjazdów, ramp i przeróżnych przeszkód powstał dzięki zaangażowaniu członków Leszczyńskiego Stowarzyszenia Sportów Ekstremalnych. To oni namawiali i przekonywali to takiego przedsięwzięcia władze miasta i radnych.  – Największe ryzyko podejmowała rada przyznając pieniądze na budowę – podkreślał Maciej Wieczorek z LSSE -  dziś jednak już wiemy, że wraz ze skateplazą udało się przede wszystkim wybudować marzenia, za co wszystkim dziękujemy. Członkowie stowarzyszenia wręczyli także radnej Danucie Balcerzak i  prezydentowi Tomaszowi Malepszemu, którzy wspierali ich działania specjalne deskorolki z dedykacją.

Miłośnicy ekstremalnych sportów dedykowali otwarty dziś obiekt swojemu zmarłemu koledze Tomkowi Staniewskiemu, TISowi, który zmarł po walce z  chorobą. – Tomek całe życie pokazywał nam jak się można cieszyć z tego, co się robi, a podczas walki z chorobą pokazał, jak być silnym i  wytrwałym człowiekiem – dodał Maciej Wieczorek.

Budowa obiektu pochłonęła ponad 3 mln zł. Wykonawcami prac były firmy Efekt Group Malepszy z Leszna i Activa Longin Witkowski z Łodzi.(kas)


 

Komentarze

 
1. Dodane przez el w dniu 2011-10-08 22:08
ELKO JESTEM CHADA, PISZCIE DO MNIE
 
 
2. Dodane przez ???? w dniu 2011-10-08 22:34
Projektantem skateplazy jest ktoś inny,ale nie mam zamiaru dyskutować z poziomem dziennikarstwa portalu elka.pl
 
 
3. Dodane przez adam w dniu 2011-10-08 22:45
Całość kompleksu kosztowała 3mln, a nie tylko skateplaza.
 
 
4. Dodane przez Karol w dniu 2011-10-08 22:52
Kolejne miejsce do grupowania się osób spożywających alkohol i zażywających narkotyki. Marych będzie dostarczana na kilogramy do plazy.
 
 
5. Dodane przez xamwx w dniu 2011-10-08 23:11
Skateplaza naprawdę robi wrażenie! Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do jej powstania. Duchow o - TIS - na pewno jest z Wami :) Cześć Jego pamięci!
 
 
6. Dodane przez xx w dniu 2011-10-09 00:03
Bardzo mi sie podoba fakt iz wspomnieli o Tomku, chcialbym zeby ta skateplaza byla nazwana jego imieniem i nazwiskiem.
 
 
7. Dodane przez oman w dniu 2011-10-09 02:21
Kolejny raz wygrały partykularne interesy nie wiadomo kogo za duże pieniądze i do tego podpierajnie się kimś, który nie jest znany w Lesznie. Cyt. "Skateplaza dedykowana TISowi". Kto to jest? Jak dla mnie to żenada.
 
 
8. Dodane przez zxc w dniu 2011-10-09 05:39
do kom. nr 4 - naprawdę żal, żal takich osób jak Ty... bez komentarza...
 
 
9. Dodane przez do kom 4. w dniu 2011-10-09 10:25
Zastanow sie co piszesz.Lepiej, zeby mlodziez szwendala sie po ulicach, parkach, przesiadywala na lawkach, i myslala o zabiciu wolnego czasu? Byles chociaz raz na nowej skateplazie? Tam sa ludzie z pasja i zarazaja swoja pasja innych.Moze tez skorzystasz?
 
 
10. Dodane przez gosc w dniu 2011-10-09 11:50
a widzieliscie to miejsce o poranku!!!tony smieci walajacych sie wszedzie miasto inwestuje kilka milionow a mlodziez nie potrafi tego uszanowac!!!
 
 
11. Dodane przez do oman w dniu 2011-10-09 12:40
skoro nie wiesz kto to TIS, to poczytaj gazety (...). zenada jest to, ze wypisujesz takie bzdury na forum publicznym. siedz dalej w chacie przed kompem (...)malolacie, to nic nie bedziesz wiedzial, o nikim w Lesznie!
 
 
12. Dodane przez asd w dniu 2011-10-09 15:09
A widziałeś tam jakieś śmietniki ? Jest ich strasznie mało, 2 śmietniki na setki osób jeżdzących tam codziennie to naprawde mało...
 
 
13. Dodane przez minno w dniu 2011-10-09 15:56
do komentarza "11" tam jest zbyta mała ilość koszy... każdy po sobie sprząta
 
 
14. Dodane przez 09 w dniu 2011-10-09 16:12
Gdyby było więcej śmietników to i śmieci byłoby mniej.Jestem ciekaw kto odebrał zakonczenie budowy tej skate plazy .Pewnie znowu po znajomości.Po deszczu jest kilkadziesiąt kałuż-to nieporozumienie.Bied ne dzieciaki zanim pojeżdżą muszą sami likwidować kałuże.Brak słów.
 
 
15. Dodane przez dzidek w dniu 2011-10-09 20:58
Chociaż stuknęła mi już 50 to gorąco popieram nadanie Skateplazie imienia Tomka Staniewskiego TISa ! Nie w głowie mi sporty ekstremalne, nigdy nie jeździłem na desce ani BMXie ale popieram tę ideę. Ten obiekt był jego marzeniem, to on zaczynał wraz z kolegami starania o jego powstanie. Niestety nie było mu dane doczekać rozpoczęcia i zakończenia tej inwestycji, przegrał z chorobą. Czy był znany w Lesznie było widać dwa lata temu na jego pogrzebie, widać to również dziś odwiedzając jego grób. Oman (kom.7), jak kogoś nie znasz to nie pisz bzdur. Może chcesz aby nadać imię jakiegoś polityka? Żenada!
 
 
16. Dodane przez wlkp w dniu 2011-10-09 21:37
I TAK ŹLE I TAK NIEDOBRZE :( POLAKOWI DOGODZIĆ SIĘ NIE DA! NIE BYŁO SKATEPLAZY BYŁ LAMENT, JEST PIĘKNY OBIEKT TEŻ JEST LAMENT, ŻE KAŁUŻE, ŚMIECI, NARKOTYKI, A MOŻE TAK DRODZY RODACY SAMI POKAŻECIE NA CO WAS STAĆ, CO MOŻECIE ZROBIĆ DLA INNYCH? ALE NIE PO CO, LEPIEJ NARZEKAĆ, SIEDZIEĆ W DOMU, KRYTYKOWAĆ! GRATULACJE DLA WSZYSTKICH WYTRWAŁYCH - MARZENIA SIĘ SPEŁNIAJĄ!
 
 
17. Dodane przez Idosk8 w dniu 2011-10-09 23:57
Jestem zażenowany niektórymi komentarzami. Ludzie nie zdają sobie sprawy ile czasu i nerwów kosztowało wybudowanie tego pięknego miejsca. Jeśli macie czelność komentować w ten sposób to poczytajcie trochę o tym miejscu. O leszczyńskiej skateplazie jest głośno w takich miastach jak warszawa, łódź, kraków, poznan, wroclaw, gdynia, gdans i wiele innych. Pewnej soboty przyjechali do naszego miasta koledzy z czech, aby pojeździć tylko na skateplazie w lesznie. Jeśli chodzi o śmieci to fakt jest ich sporo, lecz często wyrzucane śą one przez dzieci któe nie są pod opieką dorosłych, jednak to nie jest problem bo codziennie znajduje się grupa miłośników sportów ekstremalnych i razem oczyszczają obiekt aby następnego dnia plaza godnie reprezentowała nasze miasto! A do komentarza nr. 4: Człowieku nawet nie wiesz ile jestes w stanie sie nauczyć od ludzi którzy jeżdżą na deskorolce, bmxie czy tez rolkach. Widać ewidentnie że jeszcze nie byłęś na skateplazie, bo gdybyś był, zauważyłbyś że nie ma miejsca zeby sie usiąść i zapalić skręta czy coś.. bo każde skrawek skateplazy jest ujeżdżany przez fanatyków a ławki obok są przez nich usiadane. Wielki szacunek dla ludzi, którzy przyczynili sie do zrealizowania również mojego marzenia i mam nadzieje ze leszno nie bedzie slawne tylko ze skateplazy, i powstanie tutaj wiele innych, równie ciekawych obiektów.
 
 
18. Dodane przez do kom.7 OMAN w dniu 2011-10-10 12:26
wiesz co OMAN sam jesteś żenujący jak nie wiesz kto to TIS to siedź cicho i się nie wypowiadaj bo to źle o Tobie świadczy
 
 
19. Dodane przez xyz w dniu 2011-10-10 23:43
Uspokoje leszczynskich czyscioszkow, wlasnie na skateplazie postawiono sliczny ,srebrny,blyszczacy kontenerek na smieci. Wprawdzie troche malawy, bo w cieple wolne dni bedzie juz w pierwszy dzien pelny,ale dobry poczatek juz jest :)
 
 
20. Dodane przez ja w dniu 2011-10-12 00:45
braciszek prezydenta wybudował mało komu potrzebny i na dodatek zenująco funkcjonalny obiekt za grubą kasę, kto zima bedzie korzystał z tego obieku ?haha A tisa zna moze 1%leszczynian...
 
 
21. Dodane przez Raf w dniu 2011-10-17 01:55
Szkoda tylko, że po zmroku idzie tam jedynie po pysku dostać, bo drechy siedzą i zaczepiają.
 
 
22. Dodane przez Do: Ja w dniu 2011-11-07 10:59
Chyba jestes idiota, mało potrzebny? Odwiedź może to miejsce w jakąś sobote , a potem sie wypowiadaj
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

04.12.2023
Żużel/2023
03.12.2023 Rozgrzewka przed Biegiem Fartucha w Krzywiniu
Sport/Biegi
03.12.2023 IX Bieg Mikołajkowy we Wschowie
Sport/Biegi
15.11.2023 GI Malepszy Arth Soft - Legia Warszawa 3:4
Sport/Futsal

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png