Speedrower
Uciekali przed burzą
Gospodarze blisko podium

































































Już wcześniej z uwagi na mecz naszej piłkarskiej reprezentacji na Mistrzostwach Europy ze Szwajcarią ten turniej przełożono z godziny 15:00 na 13:00. Jak mówią znawcy speedrowera, tak wyrównanego finału dawno nie było. Co prawda nie dojechała ekipa z Częstochowy, ale pozostałe walczyły do końca.
Leszczynianie, aby zdobyć choć brązowy medal, swój ostatni bieg z Mustangiem Żołędowo musieli wygrać 7:3. Niestety stało się inaczej i gospodarze z dorobkiem 37 puntów, na co złożyli się: Radosław Kochanek 16 punktów, Hubert Kielaszewski 13 i Mikołaj Michalski 8 zajęli piąte miejsce.
Złoty medal powędrował do ekipy ze Świętochłowic, która wykręciła 40 punktów. Po ostatnim 28 biegu okazało się, że dwie drużyny mają po tyle samo 39 punktów. Zatem o tym, kto zajmie ostatecznie drugie a kto trzecie miejsce musiał zdecydować bieg dodatkowy. W tym starciu jako pierwszy minął linię mety zawodnik z Żołędowa i to jego ekipa zdobyła srebrny medal, brąz trafił do Zielonej Góry.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
30.03.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
29.03.2025
Sparing Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 48:42 Żużel/2025 |
![]() |
24.03.2025
2 bramki Karola Świderskiego w meczu Polska - Malta Sport/Piłka nożna |
![]() |
20.03.2025
Fogo Unia Leszno - Orlen Oil Motor Lublin sparing 20.03.2025 Żużel/2025 |