Lotnicze: Szybowce
Szybowcowe MP w klasie standard
Wojciechowski dziewiąty w Ostrowie

(Fot. Jarek Adamek)
Przez dziewięć dni uczestnikom Mistrzostw Polski udało się rozegrać pięć konkurencji. -Pogoda była dość trudna dla zawodników – relacjonuje Tomasz Krok, z Aeroklubu Leszczyńskiego, który w Ostrowie pełnił funkcję kierownika sportowego – przez dwa dni piloci latali w temperaturze 30 stopni i pod bezchmurnym niebie.
Mistrzem Polski w klasie standard został Jakub Barszcz z Aeroklubu Orląt w Dęblinie, drugie miejsce zajął Łukasz Błaszczyk z Ostrowa, a trzecie Mirosław Izydorczak z Aeroklubu Warszawskiego.
Najlepszy z leszczyniaków Paweł Wojciechowski zajął 9. miejsce, Mikołaj Zdun był 13., a Stanisław Wujczak 14. -Nasi latali coraz lepiej, ale zabrakło im dwóch lotnych dni, żeby dobili do ścisłej czołówki – mówi Tomasz Krok.
Pozostali reprezentanci Aeroklubu Leszczyńskiego zajęli kolejno:
Bożena Demczenko 20.,
Andrzej Szczerba 26.,
Jarosław Kajoch 27.,
Maciej Adamski 30.,
Marius Vinny 34.,
Witold Scheffner35.,
Paweł Stułkowski 46. miejsce.
Równolegle z Mistrzostwami Polski w klasie standard rozegrano zawody Ostrów Glide dla klasy 18-metrowej. Tu zwyciężył Łukasz Wójcik z Aeroklubu Włocławek, a jedyny z leszczyńskich pilotów Janusz Centka zajął piąte miejsce.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
14.09.2025
![]() Sport/Motoryzacja | |
![]() |
14.09.2025
Co się działo w parkingu podczas finału? Żużel/2025 |
![]() |
15.09.2025
Fogo Unia Leszno wraca do Ekstraligi. Prezes Piotr Rusiecki w ogniu pytań Żużel/2025 |
![]() |
14.09.2025
II Finał Metalkas 2. Ekstraligi Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz 50:40 Żużel/2025 |