Lotnicze: Szybowce
Latali w trudnych warunkach
Brązowy Janusz Centka

(Fot. Jarek Adamek)
09.05.2016
Janusz Centka z Aeroklubu Leszczyńskiego zdobył brązowy medal Szybowcowych Mistrzostw Polski w klasie otwartej. Zawody w Stalowej Woli odbywały się w trudnych warunkach atmosferycznych, mimo to udało się rozegrać pięć konkurencji.
Mistrzostwa Polski w klasie otwartej rozgrywane były razem z Krajowymi Zawodami Szybowcowymi w klasie standard oraz Regionalnymi Zawodami w klasie klub b. Wzięło w nich udział dwóch leszczyńskich szybowników: Janusz Centka i Tomasz Krok. - Lataliśmy w bardzo trudnych warunkach atmosferycznych, mimo to udało się rozegrać pięć konkurencji; dwie wygrał Janusz Centka, a jedną ja – relacjonuje Tomasz Krok.
Ostatecznie zwyciężył Jakub Barszcz z Aeroklubu Orląt w Dęblinie, Janusz Centka zajął trzecie miejsce i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski, Tomasz Krok był ósmy w klasyfikacji generalnej.
Jarek Adamek
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
26.10.2025
![]() Sport/Biegi | |
|
|
22.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 2 Sport/Lotnicze |
|
|
07.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 1 Sport/Lotnicze |
|
|
16.10.2025
Rekord pierwszej pomocy w WORD w Lesznie Extreme/Rekordy |

