Szanowny czytelniku, 25 maja 2018 roku weszło w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Po rozwinięciu szczegółów znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat. Odsyłamy także do Polityki Prywatności.
Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie moich danych osobowych pozostawianych w czasie korzystania przeze mnie ze stron internetowych lub serwisów oraz innych parametrów zapisywanych w plikach cookies w celach marketingowych, w tym na profilowanie i w celach analitycznych przez RADIO ELKA Sp. z o.o., Agencję Reklamową EL Sp. z o.o. oraz Zaufanych Partnerów.

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
 • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
 • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
 • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
 • świadczenie usług drogą elektroniczną
 • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
 • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
 • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
 • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
 • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
 • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
 • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
 • prawo żądania sprostowania danych,
 • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
 • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
 • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
 • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
 • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:
 • forma pisemna
  Radio Elka, ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno

Informacje dodatkowe
Więcej o zasadach przetwarzania danych w "Polityce prywatności" - tutaj
Później
ZGADZAM SIĘ

Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl
acquisition

Sporty walki: Ju-jitsu

 

Mistrzostwa Europy na Krecie

Michał Łysiak piąty


(Fot. UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka)
05.11.2019 20 medali, w tym pięć złotych zdobyli Polacy na Mistrzostwach Świata juniorów młodszych (U-16) oraz mistrzostwach Europy młodzieżowców (U-21) i juniorów (U-18) w ju-jitsu, które odbyły się w greckim Heraklionie. W składzie kadry Polski znalazł się Michał Łysiak, zawodnik UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka, który zakończył zmagania na 5 miejscu.

 

- Wiele osób uważa, że piąte miejsce na mistrzostwach Europy to bardzo dobry wynik, jednak Michała on nie satysfakcjonuje. Były to kolejne pechowe zawody dla naszego zawodnika, który zasługiwał i był przygotowany na zdobycie miejsca medalowego, lecz zabrakło sportowego szczęścia - relacjonuje trener UKS Ju Ju Jitsu i Judo Miejska Górka Arnold Ratajski.

Michał debiutował w zawodach najwyższej rangi na MŚ w Abu Dhabi w 2017 roku. Rok temu na ME we Włoszech wygrywając bardzo wysoko pierwszą walkę doznał złamania stawu łokciowego, a kontuzja wyeliminowała go z turnieju.

W Grecji Michał Łysiak rywalizował w kategorii do 77 kg U21, niestety znowu zabrakło szczęścia. Zawodnik UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka w pierwej rundzie trafił na zawodnika z Hiszpanii, w walce z którym w ubiegłym roku doznał kontuzji. Pokonał rywala wysoko 27:18. W ćwierćfinale walczył z Rumunem, ubiegłorocznym zwycięzcą ME kategorii 77 kg. Michał kontrolował większość pojedynku wygrywając 5:3. W ostatnich sekundach Andrei Cristian Vacariu wykonał akcję, dzięki której pokonał Michała 6:5. Vacariu również na tych zawodach zdobył tytuł mistrzowski. Po przegranym ćwierćfinale Michał trafił do repasaży. Pierwszą walkę z Francuzem Emerickiem Bonnaud, wicemistrzem Europy z 2018 roku rozstrzygnął na swoją korzyść 11:10. W kolejnej rundzie zmierzył się z Weiszem Matthiasem z Austrii, z którym wygrał 15:13 i zapewnił sobie udział w pojedynku o brązowy medal ME.
W walce o 3 miejsce spotkał się z Belgiem Charlier Jean. - Michał kontrolował cały pojedynek, był lepszy, na 10 sekund przed zakończeniem prowadząc 19:13 nasz zawodnik dał się zaskoczyć Belgowi, który go skontrował i obrócił szalę zwycięstwa na swoją korzyść - opowiada relacjonuje Arnold Ratajski, trener UKS Ju Ju Jitsu i Judo Miejska Górka. - Zabrakło szczęścia. Belg wcześniej odpadając w półfinale zagwarantował sobie walkę o 3 miejsce. Michał do repasaży trafił wcześniej i musiał stoczyć więcej walk, które odbywały się jedna po drugiej. Myślę, że o medalu zadecydowała „chłodna głowa”, którą dzięki mniejszemu zmęczeniu zachował Belg i wykorzystał to skrupulatnie.

W grudniu Łysiaka czekają kolejne zawody - Polish Open – Otwarte Mistrzostwa Polski, na które powołanie do kadry Polski otrzymało oprócz Michała jeszcze trzech zawodników UKS Ju Jitsu i Judo Miejska Górka: U21 Marcin Jędryczka – 85 kg, U16 Jakub Polaszek +66 kg i Łukasz Gryczka + 66 kg.

Klaudia Borowska
 


Najbliższe wydarzenia

Wideo

12.02.2024
Żużel/Kibice
10.02.2024 GI Malepszy Arth Soft - Red Dragons Pniewy 5:2 | SKRÓT | 21. kolejka (2023/24)
Sport/Futsal
04.01.2024 Mażoretki Big Bang podczas 33. Koncertu Noworocznego w Gostyniu
Taniec/Mażoretki
03.02.2024 XX Narciarskie Mistrzostwa gminy Włoszakowice w Lądku-Zdroju
Sport/Zimowe

Tabele wyników

Terminarze spotkań

Kontakt z redakcją | Polityka prywatności | Regulamin korzystania z serwisu
loga01.png loga02.png loga02.png loga04.png loga05.png loga06.png