Sporty walki: Judo
Startowali w Poznaniu
Sukcesami zakończyli sezon
Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dwunastka" przy Szkole Podstawowej nr 12 w Lesznie mają za sobą pracowity sezon. Ostatnim akordem tegorocznych zmagań były Igrzyska Młodzieży Szkolnej Mistrzostw Wielkopolski, w których chłopcy stanęli na najwyższym podium. Na drugim miejsce uplasowali się uczniowie z Przemętu natomiast na trzecim zawodnicy z Suchego Lasu. W klasyfikacji dziewcząt zwyciężyły zawodniczki z Tuliszkowa. Na sukces UKS Dwunastka złożyły się dobre wyniki poszczególnych zawodników: pierwsze miejsce Nikodem Hechmann 46kg, 2 miejsca Piotra Gembalskiego 55kg i Ignacego Kubiaka 73kg, trzecie miejsce Arkadiusza Chudzińskiego 50kg oraz piąte miejsca Mateusza Wojciechowskiego 50kg i Kacpra Hojana 73kg.
Najmłodsi judocy prezentowali swoje umiejętności w Gwiazdkowym Turniej judo dzieci. Pierwsze miejsce zajął Dawid Glapiak 33kg, drugie Alan Nowak 38kg i Jakub Majewski 35kg, trzecie Jan Jabłoński 38kg, Aleksander Foralewski 45kg i Gracjan Wrona +57kg. W dwudniowych zawodach wystartowało ponad 200 zawodników z Wielkopolski.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
08.06.2026
![]() Sport/Rowerowe | |
|
|
31.05.2026
Stelmet Falubaz Zielona Góra - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
30.05.2026
41. Ogólnopolski Bieg im.bł. Edmunda Bojanowskiego Sport/Biegi |
|
|
20.05.2026
SP 7 w Lesznie zwyciężyła w kategorii U12 chłopców w finale woj. wielkopolskiego Pucharu Tymbarku Sport/Piłka nożna |





Komentarze