Sporty walki: Karate
Powołane do kadry narodowej
Mistrzyni i wicemistrzyni Polski z Kościana












W Mistrzostwach Polski Karate Shotokan rywalizowali młodzicy 14-15 lat, kadeci 16-17 lat, juniorzy 18-20 lat oraz seniorzy powyżej 21 lat. Zawody rozgrywane były według przepisów World Shotokan Karate Association i były dla zawodników kwalifikacją do kadry Polski na rok 2017. Do Pleszewa przyjechało 38 czołowych klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate.
Nasz region reprezentowały kościanianki Magdalena Godlewska oraz Marta Michalewicz, zawodniczki Pleszewskiego Klubu Karate. Konkurencja kumite młodziczek rozgrywana została równolegle na dwóch tatami. Obie dziewczyny wygrały swoje grupy eliminacyjne ostatecznie spotykając się w finale, w którym Magda zwyciężyła z Martą po zaciętej walce w stosunku 2:1.
Znakomity wynik na mistrzostwach w Pleszewie zaowocował powołaniem Magdy i Marty do ścisłej kadry Polski. Kościanianki wystartują w Mistrzostw Europy Eska w Grecji, które odbędą się w dniach 25-27 listopada 2016 roku.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
15.09.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
14.09.2025
II Finał Metalkas 2. Ekstraligi Unia Leszno - Polonia Bydgoszcz 50:40 Żużel/2025 |
![]() |
14.09.2025
Fogo Unia Leszno wraca do Ekstraligi! Żużel/2025 |
![]() |
30.08.2025
Leszczyńska Noc Balonowa (autor: Antek Daczka) Extreme/Lotnicze |
Komentarze