Strony serwisu sport.elka.pl są archiwalne. Najnowsze wiadomości sportowe znajdziesz na elka.pl

Wodne

Starsi w Śremie, młodsi w Głogowie

Leszczyńscy pływacy na podium

15.05.2013 Pięć medali przywieźli z Ogólnopolskich Zawodów Pływackich „Śremska Wieża” reprezentacji klubu Astromal Akwawit Leszno. Na podium stawali: Joanna Pusiak, Cezary Kaminiarz oraz trzykrotnie Krystian Michalski. Starszym kolegom depczą po piętach najmłodsi adepci klubu, którzy na zawodach w Głogowie zdobyli aż 15 krążków w różnych kolorach. Do tego trzeba doliczyć medale w wyścigach sztafetowych.

W Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Hutnik 2013” w Głogowie rywalizowali pływacy z 16 klubów. Zawodnicy Klubu Pływackiego Astromal Akwawit Leszno przywieźli z tej rywalizacji aż 15 medali w konkurencjach indywidualnych.

Spośród grupy zawodników 11-letnich należy wyróżnić Oskara Kowalskiego, który zdobył trzy medale w startach indywidualnych: złoty medal w konkurencji 100 m stylem motylkowym z bardzo dobrym wynikiem 1:29,44, srebrny medal w wyścigu na 50 m stylem motylkowym (0:39,22) i brązowy na dystansie 100 m stylem dowolnym (1:17,63). Bardzo dobrym dorobkiem medalowym mogą się także pochwalić: Apolonia Popławska, która zajęła pierwsze miejsce 50 m st. klasycznym (0:46,01) i trzecie miejsce 100 m st. dowolnym (1:23,12), Mikołaj Grzesiecki, który wywalczył dwa srebra w konkurencjach 50 i 100 m st. klasycznym (0:43,97; 1:34,65), Martyna Kozłowska, która zajęła drugie miejsce w konkurencji 100 m st. zmiennym (1:34,68) oraz trzecie miejsce 50 m st.

motylkowym (0:42,47), przegrywając o jedną setną srebrny medal. Po jednym medalu dorzucili: Amelia Elminowska, która zajęła pierwsze miejsce w konkurencji 100 m st. klasycznym (1:40,35), Aleksandra Gzyl, zdobywczyni srebra na 100 m st. motylkowym (1:42,25), oraz Jonasz Napiecek, który wywalczył brąz w konkurencji 50 m st. grzbietowym (0:41,17).

Wśród zawodników 12-letnich dla leszczyńskiego klubu medale wywalczyli: Olga Przybysz, która zdobyła dwa srebra w konkurencjach: 50 i 100 metrów st. klasycznym (0:41,69 i 1:30,03) oraz Gustaw Płóciniak, który wywalczył brąz w konkurencji 100 m st. dowolnym (1:11,95).

Bardzo dobrze zaprezentowali się również: Iwo Kliber - piąty w konkurencji 50 m st. motylkowym (0:41,47) i dwukrotnie szósty: 50 m st. dowolnym (0:36,18) i 100 m st. zmiennym (1:32,85), Adrianna Żółtowska - piąte miejsce 100 m stylem grzbietowym (1:40,68), Filip Cierkosz - dwa razy siódmy: 50 i 100 metrów stylem klasycznym (0:48,08; 1:47,17), Jędrzej Łaszczyński, który wywalczył czwarte miejsce na 100 m st. motylkowym (1:36,89) i piąte miejsce na 50 m stylem motylkowym (41,15), Adrianna Miler, która była piąta w konkurencji 100 m st. klasycznym (1:36,89) oraz siódma na 100 m st. motylkowym (1:39,41) i Jan Szyszka - piąty na 100 m st. klasycznym (1:44,42).

Bardzo dużo emocji dostarczyły tradycyjnie wyścigi sztafetowe i tu również świetnie spisali się zawodnicy leszczyńskiego klubu. Wśród 11-latków chłopcy w wyścigu 4 x 50 m st. zmiennym w składzie: J. Napiecek, M. Grzesiecki, I. Kliber, O. Kowalski zajęli trzecie miejsce z czasem 2:45,50; w tym samym składzie wywalczyli również trzecie miejsce w konkurencji 4 x 50 m st. dowolnym (2:26,89). Dziewczęta w wyścigu 4 x 50 m st. zmiennym w składzie: A. Żółtowska, A. Elminowska, M. Kozłowska, A. Popławska z czasem 2:53,79 wywalczyły srebrne medale, a w konkurencji 4 x 50 m st. dowolnym były tuż za podium (Elminowska, Żółtowska, Gzyl, Kozłowska).

Wśród 12-latków w konkurencji 4 x 50 m stylem dowolnym chłopcy stanęli na trzecim miejscu podium (B. Nowakowski, M. Nowak, J. Walkowski , J. Łaszczyński) z czasem 2:25,83; w konkurencji 4 x 50 m stylem zmiennym 12-latkowie zajęli pechowe czwarte miejsca w odpowiednich składach: dziewczęta - O. Michalska, A. Miler, N. Ignaczak, O. Przybysz i chłopcy - G. Płóciniak, J. Walkowski, J. Łaszczyński, M. Nowak.

Starsi koledzy klubu pływackiego Astromal - Akwawit Leszno rywalizowali na V Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Śremska Wieża”. Do zawodów tych przystąpiły 23 kluby z całej Polski.

Najlepiej wśród leszczyńskiej ekipy zaprezentował się Krystian Michalski, który zajął dwa razy drugie miejsce: 50 i 100 m stylem klasycznym (33,45 i 1:12,62) oraz trzecie miejsce na dystansie 100 m st. zmiennym (1:07,64) i czwarte w konkurencji 200 m st. zmiennym (2:25,93). Pozostali zawodnicy również zajęli wysokie miejsca: Cezary Kaminiarz był trzeci w konkurencji 100 m st. klasycznym (1:13,65), czwarty na 50 m st. klasycznym (34,30) oraz piąty na 200 m st. zmiennym (2:35,07), Joanna Pusiak była druga na 100 m st. motylkowym (1:19,97) i piąta w konkurencji 100 m st. dowolnym (1:09,63).

Urszula Szyszka zajęła czwarte miejsce na 100 m st. klasycznym (1:23,95), piąte na 50 m st. klasycznym (39,02) i szóste na 100 m st. dowolnym (1:10,53). Agata Błazik wywalczyła czwartą pozycję na 100 m st. motylkowym (1:23,40), Małgorzata Piotrowiak piąte miejsce na 100 m st. motylkowym (1:25,07), Jędrzej Olejniczak piąte na 100 m st. dowolnym (1:00,96), a Jakub Nita - szóste w tej konkurencji (1:01,02), Weronika Wołowicz zajęła piąte miejsce na dystansie 50 m st. grzbietowym (36,01), Marika Ciesielska - szóste miejsce na 100 m st. klasycznym (1:33,30).

W wyścigu sztafetowym 8 x 50 m st. dowolnym zawodnicy zajęli czwarte miejsce (U. Szyszka, M. Walkowski, W. Oleszak, K. Zaremba, J. Pusiak, J. Olejniczak, W. Wołowicz, J. Nita). (opr.han)