Strzelectwo
Udane zawody we Wrocławiu
Młodzicy Lesny strzelali na medal






Mimo trudnych warunków treningowych związanych z remontem strzelnicy przy III Liceum Ogólnokształcącym zawodnicy UKS Lesna odnoszą sukcesy w rywalizacji z kolegami z innych klubów.
Minionego weekendu podopieczni trenera Andrzeja Cepy byli we Wrocławiu na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w strzelectwie sportowym.
- „Naszą” konkurencją okazało się strzelanie z karabinu sportowego w postawie leżącej (ksp 40l). Złoty medal zdobył sprawca największej niespodzianki Rafał Ciesielski wynikiem 387,1 pkt., a gorszy zaledwie o 0,3 pkt. był srebrny medalista Mikołaj Sobota. Należy dodać, że osiągnięte przez nich wyniki są na poziomie II klasy sportowej – zaznacza trener.
W kolejnych dniach rywalizacji Mikołaj Sobota jeszcze dwukrotnie stanął na podium. Srebrny medal zdobył w strzelaniu z karabinu pneumatycznego (kpn 40) wynikiem 382,9 pkt i brązowy w strzelaniu z karabinu sportowego w trzech postawach (ksp 3×20) wynikiem 507 pkt.
Leszczyński klub na zawodach reprezentowali też Oliwier Tran Binh oraz Klaudiusz Majewski.
W zawodach we Wrocławiu startowało 110 zawodników i zawodniczek z 16 klubów reprezentujących 4 województwa: dolnośląskie, lubuskie, opolskie i wielkopolskie.
Teraz przed zawodnikami Lesny start w Mistrzostwach Polski Młodzików, które w ostatnich dniach września odbędą się w Bydgoszczy. Tydzień później planowany jest wyjazd na zawody podziemne do kopalni soli w Bochni.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
30.03.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
29.03.2025
Sparing Fogo Unia Leszno - Stelmet Falubaz Zielona Góra 48:42 Żużel/2025 |
![]() |
24.03.2025
2 bramki Karola Świderskiego w meczu Polska - Malta Sport/Piłka nożna |
![]() |
20.03.2025
Fogo Unia Leszno - Orlen Oil Motor Lublin sparing 20.03.2025 Żużel/2025 |
Komentarze