Strzelectwo
Mistrzostwa dla szkół średnich i gimnazjów
Uczniowie na strzelnicy

(Fot. Marek Zimnoch z LOK Leszno)
W zawodach przygotowanych przez Organizację Rejonową Ligi Obrony Kraju w Lesznie wystartowały 4 szkoły średnie z Leszna i 8 gimnazjów z Leszna i powiatu leszczyńskiego. Uczniowie strzelali z karabinków pneumatycznych i sportowych.
Puchary Prezydenta Miasta Leszna w kategorii gimnazjów trafił do Zespołu Szkół z Bukówca Górnego w składzie: Sandra Hanusek, Adrian Śliwa, Dawid Marcinek i Dominik Poniży. Wśród szkół średnich triumfował Zespół Szkół Ekonomicznych z Leszna w składzie: Sandra Rozwalka, Ewa Skrzypczak, Maria Tyrcha i Tomasz Kosmała.
Puchary Prezesa RO LOK i Kierownika Rejonu LOK w Lesznie zaa drugie i trzecie miejsca w poszczególnych kategoriach otrzymały drużyny: Gimnazjum nr 5 z Leszna i Gimnazjum z Włoszakowic oraz III i IV Liceum Ogólnokształcącego.
Wśród gimnazjalistów najlepiej strzelał Tomek Chyła z Gimnazjum nr 5 wygrywając wszystkie klasyfikacje. Natomiast w kategorii szkół średnich strzelanie z karabinu sportowego wygrał Tomasz Kosmała, a strzelanie z karabinka pneumatycznego Ewa Skrzypczak (obydwoje z ZSE).
Ewa Skrzypczak uzyskała w zawodach najlepszy wynik w dwuboju, za co otrzymała puchar. Najlepsi dostali również dyplomy i upominki. W trakcie zawodów młodzież uczestnicząca w Mistrzostwach oraz uczniowie III LO i 2 Gimnazjum mogła zapoznać się z tajnikami służby wojskową oraz pracą wojskowych geografów.
Nadesłał Marek Zimnoch z LOK Leszno
Najbliższe wydarzenia
Wideo
29.06.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
27.06.2025
Grzegorz Zengota i Rafał Dobrowolski przed meczem ze Stalą Rzeszów Żużel/2025 |
![]() |
20.06.2025
Grande Finale - Antidotum Leszno Airshow 2025 Extreme/Lotnicze |
![]() |
21.06.2025
Airbus A321 nad lotniskiem podczas Antidotum Airshow Leszno 2025 Extreme/Lotnicze |