Szachy Warcaby: Warcaby
Dwa złota Kuczewskiego
Złoty medal w warcabach 64-polowych Filip Kuczewski wywalczył w imponującym stylu. Przez cztery dni mistrzostw stoczył dziewięć pojedynków i jako jedyny w stawce najlepszych polskich warcabistów nie przegrał żadnego meczu. Z pięcioma zwycięstwami i czterema remisami na koncie został nowym mistrzem kraju.
Filip świetną dyspozycję potwierdził także w ostatnim dniu rozgrywanych w Trzciance Mistrzostw Polski. Zdobył swój drugi złoty medal, tym razem w grze błyskawicznej.
Pozostali warcabiści Roszady Lipno również nie muszą się wstydzić swoich wyników. Mateusz Niczyporuk zajął czwarte miejsce ze stratą zaledwie punktu do trzeciego zawodnika. Rywalizująca z mężczyznami Magda Pawłowska została sklasyfikowana na dziesiątej pozycji w kraju. (opr. mah/fot. Roszada)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
29.06.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
27.06.2025
Grzegorz Zengota i Rafał Dobrowolski przed meczem ze Stalą Rzeszów Żużel/2025 |
![]() |
20.06.2025
Grande Finale - Antidotum Leszno Airshow 2025 Extreme/Lotnicze |
![]() |
21.06.2025
Airbus A321 nad lotniskiem podczas Antidotum Airshow Leszno 2025 Extreme/Lotnicze |