Szermierka
Daje przykład młodszym
Największy w historii sukces wychowanka IKS

(Fot. Ze zbiorów Bartosza Cegielskiego)
Bartek jeszcze do końca października trenował w swoim starym klubie, później z racji studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu przeniósł się do AZSAWF. Tam tam też może trenować ze starszymi i bardziej doświadczonymi zawodnikami. To przynosi już pierwsze efekty, na planszach w krajowych I zagranicznych. Ostatnie zwycięstwo w Drużynowym Pucharze Świata świadczy o tym dobitnie.
- To spory sukces pokonać gospodarzy takiego turnieju, tym bardziej, że w podobnej imprezie rozgrywanej u nas w Lesznie, nasza reprezentacja nie dotarła do strefy medalowej – przyznaje trener IKS Sławomir Mocek.
W jego klubie są kolejne floretowe talenty, które jeszcze zbierają sportowe doświadczenie to : Renata Tomaczak I Adrian Wojtkowiak. Nasi zawodnicy wysoką formę z ostatniego pucharowego turnieju będą mogli potwierdzić na arenie międzynarodowej w zaplanowanych na koniec miesiąca w słoweńskim Mariborze Mistrzostwach Europy.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
06.07.2025
![]() Żużel/2025 | |
![]() |
06.07.2025
Grzegorz Zengota po meczu Moonfin Malesa Ostrów - Fogo Unia Leszno 34:56 Żużel/2025 |
![]() |
07.06.2003
Speedway Gala 2003 z okazji 65 rocznicy powstania klubu Unia Leszno Żużel/2005-2001 |
![]() |
05.07.2025
VIII Pawłowicki Bieg Śladem Mielżyńskich - starty Sport/Biegi |