Szermierka
Pojedynki zaczynają w czwartek
IKS jedzie na Mistrzostwa Polski

(Fot. Rafał Paszek)
Zwykle reprezentantki i reprezentanci IKS walczą w młodszej kategorii wiekowej do lat 17. Ten start wśród starszych, bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów z planszy jest tak, na przysłowiowe przetarcie się. W drużynie dziewcząt znalazły się: Renata Tomczak, Marta Kaczmarek, Ewelina Kolak i Zuzanna Polewicz
-Będę bardzo zadowolony, jak tym składem zajmiemy szóste miejsce w kraju, a być może będąca ostatnio w wyśmienitej formie Renata Tomczak pokusi się o jakąś indywidualną, medalową niespodziankę – mówi trener IKS Sławomir Mocek.
Ekipa florecistów tego klubu wygląda następująco; Adrian Wojtkowiak, Radosław Rybiński i powracający do treningów Mateusz Gluma. Przypomnijmy, że brązowego medalu będzie bronił w Gdańsku wychowanek IKS, obecnie startujący w AZS AWF Poznań Bartosz Cegielski. Turnieje indywidualne zaplanowano na czwartek, drużyny do boju ruszą dzień później.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
12.05.2025
![]() Sport/Piłka ręczna | |
![]() |
03.05.2025
Bartosz Zmarzlik wygrał Grand Prix Niemiec w Landshut. Dominik Kubera dotarł do półfinału Żużel/2025 |
![]() |
02.05.2025
Start Biegu Flagi nad zalewem w Rydzynie Sport/Biegi |
![]() |
30.04.2025
Orkiestra na rowerze na leszczyńskim Rynku Extreme/Inne |