Szermierka
Walczyli we Wrocławiu
Najlepiej z reprezentantów naszych klubów - dodajmy znacznie młodszych od rywali - spisał się Bartosz Cegielski. Zawodnik IKS Jamalex dotarł do 1/8 finału. Na drodze o czołowej ósemki stanął mu Oskar Metza z AZS-AWF Poznań, późniejszy srebrny medalista Mistrzostw Polski, któremu uległ 5:15. Bartek zajął ostatecznie 12. miejsce. Na 18. pozycji uplasował się Mikołaj Rygus z Polonii 1912 Astromal Leszno, a 22. był Patryk Kolak, wychowanek IKS Jamalex, który od tego roku broni barw AZS-AWF Poznań. Miejsca pozostałych leszczynian: 36. Mikołaj Wietrzykowski, 44. Piotr Niedzielski (obaj Polonia), 50. Mateusz Gluma i 55. Adrian Wojtkowiak (obaj IKS Jamalex).
Poniżej oczekiwań spisały się juniorki. Żadnej z nich nie udało się zakwalifikować do "32". Na 50. pozycji ukończyła turniej Michalina Matuszewska (IKS Jamalex), 57. była Barbara Miętka, a 59. Monika Kreczetowska (obie Polonia). Najwyżej, na 45. miejscu, znalazła się leszczynianka reprezentująca klub Wrocławianie Wrocław - Aleksandra Gospodarowicz.
W niedzielę odbyły się turnieje drużynowe w gronie juniorów Polonia 1912 Leszno zajęła dziesiąte miejsce, natomiast IKS Jamalex Leszno zakończył rywalizację na dwunastym. Leszczyńskie juniorki w tej rywalizacji nie wzięły udziału z
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
02.03.2026
![]() Żużel/2026 | |
|
|
28.02.2026
GI Malepszy Leszno - Jaxan Śląsk Wrocław 1:0 Sport/Futsal |
|
|
25.02.2026
Kibice z Racotu wrócili z Zimowych Igrzysk Olimpijskich we Włoszech i odwiedzili Radio Elka Sport/Zimowe |
|
|
22.02.2026
BSF ABJ Powiat Bochnia - GI Malepszy Leszno 3:6 Sport/Futsal |


Komentarze