Żużel: Wiadomości
Decyzja w najbliższych dniach
Milion z miasta dla Unii?

(Fot. Rafał Paszek)
Dyskusje w sprawie pomocy finansowej samorządu Leszna dla Unii Leszno ciągną się od tygodni. Zarówno prezydent Tomasz Malepszy, jak i przedstawiciele klubów Rady Miejskiej Leszna nie mają wątpliwości, że dofinansowanie żużla jest niezbędne, zwłaszcza ze względu na dziurę w budżecie klubu. -W ciągu ostatnich trzech lat wpływy ze sprzedaży biletów spadły o półtora miliona złotych, zaś wpłaty sponsorów o kolejne kilkaset tysięcy – mówił we wrześniu w Radiu Elka Tomasz Malepszy. Prezydent zastrzegł jednak wtedy, że o konkretnych kwotach będzie można mówić dopiero wtedy, gdy miasto otrzyma z Ministerstwa Finansów tak zwane „wskaźniki”, czyli szacowane wielkości dotacji i udziału w podatkach, na podstawie których przygotowuje się projekt przyszłorocznego budżetu.
Dane już spłynęły, dlatego w ciągu najbliższych dni ma być podjęta decyzja, ile miejskich pieniędzy zasili Unię Leszno. - Mogą pojawić się głosy, że skoro mamy w budżecie 300 milionów złotych, to nie będzie problemem wydanie 5 czy 10 milionów na żużel, jednak to zupełnie wyimaginowane kwoty – stwierdził prezydent – będziemy tu realistami i pragmatykami, bo wiemy, że Unia jest czymś ważnym dla Leszna.
Malepszy nie chciał wciąż podawać konkretnej kwoty, zasłaniając się koniecznością konsultacji z radnymi i władzami klubu. Przyznał jednak, że chodzi o sześciocyfrową kwotę. - Nie miliony – zastrzegł – ale milion jest możliwy. (jad)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
12.02.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
12.02.2026
Niebo będzie pełne lotniczych gwiazd. ON AIR: Ewa Prawicka-Linke i Michał Graczyk Extreme/Lotnicze |
|
|
27.01.2026
Cheerleaderka z Rydzyny poleci do USA Taniec/Cheerleaderki |
|
|
24.01.2026
Rozmowa z Łukaszem Wróblem z Leszna, biegaczem ultra, podczas gali Niezłomni 2025 w Warszawie Sport/Biegi |


Komentarze