Żużel: Wiadomości
Malepszy: Musieliśmy być realistami
600 tysięcy dla Unii Leszno

(Fot. Rafał Paszek)

Dyskusje o wsparciu przez samorząd żużla toczyły się od września. Problemem była zarówno wysokość kwoty z miejskiej kasy, jak i forma pomocy. Mówiło się między innymi o objęciu udziałów w spółce akcyjnej, choć sam prezydent Tomasz Malepszy nie ukrywał, że nie jest zwolennikiem tego rozwiązania. Ostateczne decyzje miały zapaść po poznaniu ram przyszłorocznego budżetu miasta.
Teraz, gdy projekt jest już prawie gotowy, samorządowcy doszli do porozumienia. - Wraz z panem przewodniczącym Rady Miejskiej i szefami klubów ustaliliśmy, że w przyszłorocznym budżecie zostanie zapisana kwota 200 tysięcy złotych – powiedział w Radiu Elka prezydent – być może uda się zwiększyć tę kwotę w ciągu roku, jeżeli sytuacja finansowa miasta będzie dobra.
Malepszy poinformował też, że jeszcze w tym roku klub zostanie zasilony kwotą 400 tysięcy złotych – łącznie więc pomoc miasta wyniesie 600 tysięcy.
„Musieliśmy być realistami. Nie możemy zapominać też o finansowaniu innych dyscyplin sportowych.”
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
No co? Ale konkretnie proszę.
A tak nawiasem mówiąc wczoraj przeczytałem bulwersującą wypowiedż nijakiego Hampela, który oburza sie na zmiany w regulaminie finansowym i mowi, że "niedługo bedziemy w polskiel lidze zarabiać mniej niż w Szwecji"
No to już bezczelność I klasa.
300 zł
inna inny, Wschowa
4 500 zł
Fiat Punto, Wschowa
1 zł
Audi A5, Leszno
456 582 zł
sprzedaż, Leszno
569 000 zł
sprzedaż, Leszno
1 250 zł / m-c
wynajem, Leszno