Żużel: Wiadomości
Nielegalne wejściówki na mecze Byków
Odpowiedzą za fałszywe karnety

(Fot. Rafał Paszek)
Podczas ligowych spotkań Fogo Unii Leszno w 2013 roku pojawiły się podrobione karnety. Sprawa ujrzała światło dzienne 30 czerwca, kiedy grupa kibiców posługując się fałszywymi wejściówkami próbowała dostać się na stadion, na mecz ligowy z zespołem z Zielonej Góry. W grudniu Komenda Miejska Policji w Lesznie skierowała do prokuratury akt oskarżenia przeciwko trzem podejrzanym w tej sprawie. - Są to mężczyźni w wieku od 29 do 34 lat. Wszyscy są mieszkańcami Leszna - mówi Monika Żymełka, rzecznik leszczyńskich policjantów. - Nabyli oni łącznie 11 sfałszowanych karnetów, po czym część z nich wprowadzili do obiegu. Wspomniane karnety kosztowały sprawców 400 złotych. Ich wartość rynkowa wynosiła ponad 3 tysiące złotych. Mężczyznom grozi do pięciu lat więzienia - dodaje.
W sprawie przesłuchanych zostało 22 świadków, którzy w minionym sezonie żużlowym posługiwali się sfałszowanymi karnetami.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze