Żużel: Wiadomości
Zawodnik Stali Gorzów po dwóch treningach
Piotr Świderski: Tor jak w środku lata

(Fot. Jan Gacek)
Nieczęsto zdarza się, żeby żużlowcy rozpoczynali treningi na torze już w lutym. Tegoroczna aura okazuje się jednak wyjątkowo korzystna dla zawodników. - Pamiętam sezon, kiedy wyjechałem na tor już 14 lutego - mówi Piotr Świderski. - Cieszę się bardzo, że w tym roku mam już za sobą pierwsze kontakty z motocyklem żużlowym. Nie było potrzeby wyjeżdżania w tym celu na południe Europy. Warunki w Rawiczu są idealne. Nawierzchnia jest równa i twarda jak w środku lata. Trzeba nawet ten tor polewać - dodaje.
Zdaniem Piotra Świderskiego pierwsze treningi na torze nie pozwalają jeszcze wyciągać wniosków co do formy zawodników. - Na tym etapie ocenianie dyspozycji nie ma sensu - mówi zawodnik gorzowskiej Stali. - Moim zdaniem nawet mecze sparingowe nie są wykładnikiem formy zawodników. Wtedy bardzo wiele rzeczy się testuje, a nie wszystko od razu się sprawdza. Z oceną dyspozycji powinniśmy się zatem wstrzymać do pierwszych spotkań ligowych.
W tym temacie:
Zobacz także:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |





