Żużel: Wiadomości
Przemek Pawlicki czwarty
Polacy w Wolverhampton poza podium

(Fot. Rafał Paszek)
17.03.2014
Na Wyspach Brytyjskich w Wolverhampton rozegrano tradycyjny turniej Banks’s Olympique. Wygrał go jeden z weteranów żużlowych torów Szwed Peter Karlsson. Żaden z trzech Polaków, wśród których byli również żużlowcy Fogo Unii Leszno, nie stanął na podium.
Bardzo doświadczony Szwed pokazał, że doskonale radzi sobie na torze w Wolverhampton i z dorobkiem 14 (3,2,3,3,3) punktów wygrał te zawody. Karlsson przegrał tylko raz w siódmym wyścigu z drugim Woffindenem. Indywidualny Mistrz Świata zakończył turniej z 13 (3,3,2,2,3).
Trzeciego zawodnika wyłonił wyścig dodatkowy, w którym spotkali się zawodnicy z 11 punktami. Najszybciej cztery okrążenia toru Wilków objechał Peter Kildemand, który w pokonanym polu pozostawił Scotta Nichollsa.
Najsmutniejsze dla sportowca, bo czwarte miejsce zajął żużlowiec Fogo Unii Przemek Pawlicki, zdobywca 10 (2,1,3,3,1) punktów. Siódmy z 9 (1,1,3,1,3) był jego młodszy brat Piotr. Ostatecznie ósme miejsce zajął zdobywca 8 (1,3,3,1,0) Adam Skórnicki.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |

