Żużel: Wiadomości
W poszukiwaniu prędkości
Byki ciągle testują

(Fot. Łukasz Witkowski)

Pierwszy tegoroczny sparing żużlowcy Fogo Unii Leszno rozegrali w ubiegłym tygodniu ze Startem Gniezno. W piątek i sobotę przyszło im rywalizować z zespołem uchodzącym za jednego z faworytów rozgrywek. Na Stadionie im. Alfreda Smoczyka Byki pokonały Unibax 55:35. W rewanżu, który odbył się w Toruniu lepsi byli gospodarze, którzy wygrali 52:38. - Dobrze jest pościgać się z zawodnikami z najwyższej półki - mówi Przemysław Pawlicki. - W sparingach chodzi właśnie o to, żeby porównywać swoje możliwości i sprzęt z szybkimi rywalami. Cały czas staramy się jak najlepiej dopasować motocykle do nawierzchni toru. Sparingi są w tej kwestii zdecydowanie bardziej pomocne niż treningi.
Całkiem udane występy w meczach sparingowych ma za sobą Grzegorz Zengota. Wychowanek zielonogórskiego Falubazu zapewnia jednak, że nadal będzie testował motocykle. - Trzeba mieć chłodną głowę i cały czas szukać ustawień. Nie można stać w miejscu, nawet jeśli widać, że są postępy - mówi Zengi. - Cieszę się, że mamy jeszcze przed sobą kolejne mecze sparingowe. W tym roku będziemy wjechani w sezon jak nigdy.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |

