Żużel: Wiadomości
Wtorkowe, pierwsze ściganie
Ruszają w Szwecji

05.05.2014
We wtorek ruszają rozgrywki najwyższej szwedzkiej ligi żużlowej z udziałem przedstawicieli naszego regionu. Tytułu mistrzowskiego z 2013 roku broni Piraterna Motala, której skład w porównaniu z tym ubiegłorocznym, mocno się zmienił.
W lidze szwedzkiej nadal obowiązuje KSM i między innymi z tego powodu w Piraternie nie wystartują bracia Pawliccy Przemek i Piotr.
Nowy leszczyński Byk - Nicki Pedersen jest zawodnikiem Dackarny Malila. W Smedernie Eskilstuna Fogo Unia będzie miała dwóch swoich przedstawicieli: Grzegorza Zengotę i Mikkela Michelsena, a w Indianernie Kumla Kennetha Bjerre. Kontrakt z tym klubem podpisał też rawiczanin Piotr Świderski.
Lider klasyfikacji generalnej Grand Prix, mieszkaniec Leszna - Krzysztof Kasprzak jest natomiast związany z Vastervik Speedway. Najwyższa szwedzka liga rusza 6 maja, a ostatnie finałowe mecze zaplanowano pod koniec września.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |
|
|
18.06.2026
Antidotum Airshow Leszno 2026 - czwartkowe loty treningowe Extreme/Lotnicze |

