Żużel: Wiadomości
Lider Byków znowu w formie
Pedersen: Nie dotknąłem Pieszczka

(Fot. Rafał Paszek)
Drużyna z Gdańska nie była faworytem niedzielnego meczu z Fogo Unią Leszno. Mimo to goście podeszli do tego spotkania bardzo zmobilizowani. - Gdańszczanie są w trudnej sytuacji - ocenia Nicki Pedersen. - Nawet ich najlepsi zawodnicy nie prezentują pełni swoich możliwości. Wydaje mi się, że oni mają jakieś problemy z dobraniem ustawień.
Fogo Unia pokonała Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 58:32. - Myślę, że w naszym zespole wszyscy spisali się dobrze. Czuliśmy się naprawdę mocni na torze w Gdańsku i dlatego nasze zwycięstwo jest tak wyraźne. Wydaje mi się, że moja sytuacja sprzętowa jest już opanowana. Znowu mogę cieszyć się jazdą - mówi Nicki Pedersen.
„W wyścigu, w którym zostałem wykluczony nie było żadnego kontaktu między mną a Krystianem Pieszczkiem. ”
W dwunastym wyścigu sobotniego meczu Nicki Pedersen został wykluczony za spowodowanie upadku Krystiana Pieszczka. Duńczyk długo nie mógł pogodzić się z decyzją arbitra. Jego zdaniem powtórka powinna być rozegrana bez zawodnika gospodarzy. - W Gdańsku czułem, że jestem naprawdę szybki i mogłem zrobić komplet punktów. Sędzia uważał jednak inaczej i nie pozwolił mi zakończyć tego spotkania z maksymalnym dorobkiem - mówi Nicki Pedersen. - W wyścigu, w którym zostałem wykluczony nie było żadnego kontaktu między mną a Krystianem Pieszczkiem. Przez trzy okrążenia byłem od niego szybszy i tylko czekałem na dogodny moment do wyprzedzenia go. Z całą pewnością to nie ja powinienem był zostać wykluczony w powtórki - dodaje.
W tym temacie:
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |






Komentarze
GDYBY W 15 WAŻYŁY SIĘ LOSY SPOTKANIA TO ZNÓW BY BYŁO DO TYŁ
Jestem zdania, że albo na wyjazdy Mikkela, a Baliego na Leszno, albo Musielaka na seniorkę i Kaczmarka na juniora, bo w sumie Kaczmarek nie jest gorszy od połowy juniorów którzy są w składach innych drużyn.
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna
1 zł
Audi A5, Leszno
55 965 zł
Fiat Ducato, Leszno
320 000 zł
sprzedaż, Dąbcze
2 100 zł / m-c
wynajem, Leszno
580 000 zł
sprzedaż, Leszno
Kibice sukcesu takich nam nid trzeba!!!
Popracowac nad refleksem by bylo tak jak w Gdansku i bedzie dobrze! Wygrany start polowa sukcesu i dobre mlodziezowe otwarcie 5:1 :)
zgadzam sie z Toba eamian to swiety zawdik tylko nieten sprzet