Żużel: Wiadomości
Zawodnik Fogo Unii wycofał się z zawodów
Mistrzostwa Danii bez Pedersena

(Fot. Jarek Pabijan)
Pierwsza runda tegorocznych mistrzostw Danii rozegrana została na torze Holstebro. Zawody wygrał Niels Kristian Iversen przed Nacolai Klindtem i Bjarne Pedersenem. Na szóstym miejscu z dorobkiem 10 punktów sklasyfikowany został Mikkel Michelsen z Fogo Unii Leszno. W imprezie ze względu na chorobę nie wystartował Nicki Pedersen. Trzykrotny indywidualny mistrz świata nie wystąpi także w kolejnej odsłonie tych zawodów, która odbędzie się 8 sierpnia na torze w Fjelsted. O powodach wycofania się Nicki Pedersen poinformował na swojej stronie internetowej. - Nie wystąpiłem w pierwszym turnieju i teraz nie mam już szans na walkę o najwyższe cele. Chcę dać możliwość jazdy rezerwowemu. Mistrzostwa Danii mają duży prestiż, ale dla mnie inne imprezy są priorytetowe - przekazał Nicki Pedersen.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
15.06.2026
500 km po górach! Motyla Noga rusza po kolejny rekord Sport/Biegi |
|
|
19.06.2026
Janek trzymaj się | Wokół meczu #CZELES Żużel/2026 |
|
|
23.06.2026
Antidotum Airshow 2026: Awaria, burze i 80 tysięcy widzów Extreme/Lotnicze |

