Żużel: Wiadomości
Powalczą o przepustkę do finału
Żużlowe emocje także w Rawiczu

W tym nam bliższym geograficznie półfinale, który jutro o 17:00 rozpocznie się w Rawiczu na stadionie im. Floriana Kapały, zobaczymy kilku żużlowców naszego regionu. To kapitan Fogo Unii, który kiedyś z powodzeniem, jeszcze jako junior reprezentował barwy rawickich Niedźwiadków Tobiasz Musielak. Na liście startowej tego turnieju są też: Przemysław Pawlicki, Damian Baliński, Rafał Okoniewski i Piotr Świderski. W gronie faworytów wymienia się Patryka Dudka i Janusza Kołodzieja.
Drugi półfinał zaplanowano na torze w Krośnie i właśnie tam wybierają się dwaj żużlowcy Fogo Unii: Grzegorz Zengota i Bartosz Smektała. Kierunek na ten odległy tor wybiorą też kolejni nasi zawodnicy: Norbert Kościuch, Marcin Nowak i Robert Miśkowiak. Zarówno z Rawicza jak i Krosna awansuje po 6 najlepszych zawodników + jeden rezerwowy.
Finał Indywidualnych Mistrzostw Polski tradycyjnie odbywa się na torze ciągle nam panującego Drużynowego Mistrza Polski, czyli w tym przypadku Fogo Unii Leszno. To decydujące starcie zaplanowano na stadionie Smoczyka 3 lipca, a prawo startu w nim mają stali uczestnicy Grand Prix: Piotr Pawlicki, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik i Jarosław Hampel.
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
05.11.2025
![]() Sport/Futsal | |
|
|
26.10.2025
Start XIX Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego Sport/Biegi |
|
|
22.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 2 Sport/Lotnicze |
|
|
07.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 1 Sport/Lotnicze |


Komentarze