Żużel: Wiadomości
Mecz w Częstochowie odwołany
Fogo Unia nadal nie zna niedzielnego rywala

30.08.2018
Nie odbył się zaległy, zaplanowany na dziś mecz w Częstochowie pomiędzy tamtejszym Włókniarzem a GKM Grudziądz. Wynik tego spotkania zadecyduje o tym, z kim Fogo Unia zmierzy się w już niedzielnych półfinałach play off.
Gdyby GKM wygrał za trzy to w niedzielę Fogo Unia pojedzie do Torunia, a każdy inny wynik to starcie we Wrocławiu z tamtejszą Spartą. Pierwszy termin tego częstochowskiego meczu odwołany został z powodu opadów deszczu.
Przed tym drugim, czwartkowym terminem niestety też się rozpadało. Jednak po jakimś czasie deszcz ustał, odbyła się nawet próba toru, ale sędzia wraz z komisarzem toru długo spacerowali po nawierzchni i nie mogli podjąć żadnej wiążącej decyzji. Na dobrą sprawę nie pojawił się na torze również sprzęt, który mógłby coś zrobić.
Ostatecznie mecz odwołano, a nowy termin to piątek 19:00 i dopiero po jego zakończeniu Fogo Unia Leszno tak na 100 % pozna swojego rywala w półfinale play off.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
28.07.2026
![]() Żużel/2026 | |
|
|
26.07.2026
Szymon Bartlewicz ze Świerczyny debiutuje w Ekstraklasie i strzela gola Sport/Piłka nożna |
|
|
18.07.2026
Poniecka 10tka - start do biegu Sport/Biegi |
|
|
17.07.2026
Adepci szkółki żużlowej Unii Leszno na torze w Dalabuszkach koło Gostynia Żużel/2026 |


Komentarze