Żużel: Wiadomości
Za nami finał Brązowego Kasku
Miśkowiak pierwszy, Pludra czwarty

27.05.2019
Dziś na torze w Grudziądzu rozegrano zaległy finał Brązowego Kasku. Zwyciężył w nim rawiczanin startujący w barwach Włókniarza Częstochowa Jakub Miśkowiak, a czwarte miejsce zajął Kacper Pludra na co dzień zdobywający punkty dla Stainer Unii Kolejarza Rawicz.
W poniedziałkowe popołudnie nie było silnego na Jakuba Miśkowiaka, który na grudziądzkim torze pewnie wygrał wszystkie swoje biegi i z kompletem 15(3,3,3,3,3) stanął na najwyższym stopniu podium.
Na tym najniższym mógł stanąć wychowanek leszczyńskich Byków Kacper Pludra, który w części zasadniczej zdobył w sumie 11 (2,1,3,3,2), ale przegrał wyścig dodatkowy z posiadaczem takiego samego dorobku Karolem Żupińskim z Wybrzeża Gdańsk.
Ten finał obfitował w wypadki, wykluczenia i ostrzeżenia od sędziego za utrudnianie startu. Warto dodać, ze pierwsza czwórka z tego poniedziałkowego turnieju wywalczyła sobie awans do międzynarodowych eliminacji Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów.
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
12.02.2026
![]() Sport/Biegi | |
|
|
12.02.2026
Niebo będzie pełne lotniczych gwiazd. ON AIR: Ewa Prawicka-Linke i Michał Graczyk Extreme/Lotnicze |
|
|
27.01.2026
Cheerleaderka z Rydzyny poleci do USA Taniec/Cheerleaderki |
|
|
24.01.2026
Rozmowa z Łukaszem Wróblem z Leszna, biegaczem ultra, podczas gali Niezłomni 2025 w Warszawie Sport/Biegi |


Komentarze
Ciekawe czy ty jesteś w swoim fachu najlepszy.
Więc odczep się od Szlałderbacha.