Żużel: Wiadomości
Dackarna Malilla – Smederna Eskilstuna 37:53
Smederna tropem Fogo Unii

(Fot. Rafał Paszek)
25.09.2019
Podobnie jak w Polsce Fogo Unia Leszno w Szwecji trzeci z rzędu tytuł najlepszej drużyny swojego kraju zdobyła Smederna Eskilstuna, która na wyjeździe w rewanżowym spotkaniu pokonała Dackarnę Malilla 53:37. W tym meczu przeciwko sobie startowali bracia Pawliccy.
Ten rewanż był już w zasadzie prawie formalnością, bo Smederna dzień wcześniej wygrała u siebie 54:36. W ten środowy wieczór goście prowadzili od samego początku.
Gospodarze drużynowo triumfują tylko w dwóch wyścigach piątym i czternastym. Smederna z trzeciego pod rząd mistrzowskiego tytułu może cieszyć się już po dziewiątej potyczce.
W obu zespołach startowali bracia Pawliccy, Piotr kapitan Fogo Unii zdobył dla Dackarny 5+1(2,1,1*,1), natomiast jego brat Przemek dla Smederny 7(3,1,3,0). Komplet punktów z bonusami dowiózł do mety inny zawodnik tej drużyny Fredrik Lindgren 10+2(3,3,2*,2*).
Michał Konieczny
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
11.11.2025
![]() Sport/Biegi | |
|
|
05.11.2025
Legia Warszawa - GI Malepszy Futsal Leszno 2:5 Sport/Futsal |
|
|
26.10.2025
Start XIX Międzynarodowego Kościańskiego Półmaratonu im. dra Henryka Florkowskiego Sport/Biegi |
|
|
22.10.2025
Z głową w chmurach. Niezwykłe życie Adeli Dankowskiej cz. 2 Sport/Lotnicze |


Komentarze