Żużel: Wiadomości
Jest nowy regulamin
Pierwsza bardzo istotna to taka, że w przyszłym roku z ekstraligi spadają aż trzy drużyny. Nie ma pojedynków barażowych a do najwyższej klasy rozgrywkowej awansuje tylko triumfator I ligi. Tym samym w sezonie 2014 ekstraliga liczyć będzie nie 10 a 8 drużyn. Sporo emocji budził KSM, ten maksymalny w przyszłym roku dla ekstraligi to 40, minimalny 33. W pierwszej lidze ten maksymalny jest taki sam, brak natomiast dolnego.
Nowością są dla łamiących przepisy żółte i czerwone kartki, przywrócono próbę toru. W ekstralidze każda drużyna będzie musiała mieć w swoim składzie minimum dwóch polskich seniorów i juniorów. W pierwszej jeden polski senior i dwóch juniorów. Z nowinek regulaminowych warto wymienić też to, że zawodnik Polski bez względu na wiek będzie mógł startować w niższej klasie rozgrywkowej, jeżeli w danej kolejce nie będzie przewidziany do startu w barwach swojej drużyny, startującej w wyższej klasie rozgrywkowej.
W nowych przepisach nie pojawił się tzw. regulamin finansowy, który miał ograniczać wydatki poszczególnych klubów. Na podstawie SF z
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
4 500 zł
Fiat Punto, Wschowa
1 zł
Audi A5, Leszno
15 600 zł
Renault Scenic, Rydzyna
590 000 zł
sprzedaż, Leszno
100 zł
sprzedaż, Inne
569 000 zł
sprzedaż, Leszno