Żużel: Wiadomości
Pawliccy i Musielak ze złotem DMEJ
Niedawno na torze w Gnieźnie odbył się finał Drużynowych Mistrzostw Świata Juniorów w którym w doskonałym stylu triumfowali Polacy. Trudno było więc nie upatrywać ich w roli faworytów zmagań w DMEJ. W pięcioosobowej reprezentacji naszego kraju znalazło się aż trzech żużlowców leszczyńskiej Unii. Polacy triumfowali z dorobkiem 48 punktów. Drugie miejsce zajęli Duńczycy (41 punktów), brąz zdobyli Ukraińcy z dorobkiem 19 punktów. Najsłabszym zespołem okazali się Niemcy, którzy wywalczyli tylko 11 oczek.
Dla reprezentacji Polski 14 punktów zdobył Piotr Pawlicki, 13 oczek wywalczył jego brat Przemek, a 10 punktów zapisał na swoim koncie Tobiasz Musielak. W naszej drużynie startowali również Łukasz Sówka i Kacper Gomólski, ale ich dorobek punktowy nie był już tak imponujący (odpowiednio 4 i 7 punktów). (jag)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze