Żużel: Wiadomości
Pobili się kibice
W sobotę na torze rawickiego Kolejarza odbyła się pierwsza odsłona zmagań o tytuł najlepszego żużlowca Europy. Podczas imprezy doszło do incydentu na trybunach z udziałem kibiców z Polski i Czech. – Słowna scysja pomiędzy kibicami z tych dwóch krajów przerodziła się w szarpaninę – mówi Beata Jarczewska, rzecznik rawickiej policji. – Zatrzymaliśmy pięć osób. Było to dwóch mieszkańców Rawicza w wieku 30 i 40 lat oraz trzej obywatele Czech w wieku 19, 24 i 26 lat. Z wyjątkiem 40-latka wszyscy byli pijani. Badanie alkomatem wykazało, że mieli od promila do dwóch w organizmie.
Z uwagi na charakter i okoliczności popełnionych wykroczeń mężczyźni już w niedzielę stanęli przed sądem. – Odpowiedzieli za zakłócenie porządku publicznego na imprezie masowej. Otrzymali dwa lata zakazu wstępu na imprezy masowe oraz karę grzywny od 200 do 500 złotych – mówi Beata Jarczewska. (jag)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze