Żużel: Wiadomości
Finał musi być w Lesznie
Wczoraj na MotoArenie Unia obroniła zaliczkę z Leszna i awansowała do finału Drużynowych Mistrzostw Polski. Jednak za nieregulaminowe przegotowanie toru na pierwszy z pojedynków półfinałowych Komisja Orzekająca Ligi cofnęła na miesiąc licencję na tor na stadionie Smoczyka. – Nie zgadzamy się z tym werdyktem, jest niesprawiedliwy, przecież mecz został rozegrany, oglądaliśmy emocjonujące pojedynki – mówił dziś w Radiu Elka Dworakowski. - Można było ukarać Dworakowskiego, klub, ale żeby karać kibiców? - pytał
Prezes podkreślał, że klub ze swej strony zrobi wszystko, żeby kibice mogli u siebie oglądać finałowe zmagania żużlowców. – Pracują dla nas prawnicy, musimy zdążyć do niedzieli. Drużyna będzie gotowa do rywalizacji, jeszcze nie wiadomo o której i z kim, ale będziemy przygotowani - zapewnił.
Dworakowski liczy przy tym na wielkie wsparcie kibiców. – Pokażmy, że jesteśmy ze swoim klubem, niech Leszno znów będzie stolicą żużla! – zaapelował. (han)
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
680 000 zł
sprzedaż, Leszno
569 000 zł
sprzedaż, Leszno
100 zł
sprzedaż, Inne
2 137 zł
Audi A4, Leszno
7 200 zł
Peugeot 307, Gostyń
4 500 zł
Fiat Punto, Wschowa