Żużel: Wiadomości
Parami po medale
01.07.2011
Dziś na torze Lotosu Wybrzeża Gdańsk, odbędzie się z udziałem żużlowców Unii Leszno finał Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych.
Po raz pierwszy o medale w tych duetach walczono w 1980 roku. Później był krótka przerwa i powrót już na stałe tych mistrzostw w 1983 roku.
Leszczyńskie Byki po raz pierwszy złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zdobyły w 1996 roku. Wówczas to na własnym torze rywali pokonali Damian Baliński, Robert Mikołajczak i Adam Skórnicki. Rok później udało się ten sukces powtórzyć w Rzeszowie, z jedną zmianą w składzie, bo zamiast Roberta Mikołajczaka Unię reprezentował Andrzej Szymański.
Na kolejne złoto leszczyńskich młodzieżowców musieliśmy czekać do 2005, kiedy to na torze w Gorzowie najskuteczniejszymi okazali się bracia Kasprzakowie Krzysztof i Robert oraz Norbert Kościuch. Po raz ostatni złoto do Leszna, tym razem z Rybnika przywieźli dwa lata temu Przemek Pawlicki, Sławek Musielak i Mateusz Łukaszewski.
Do tegorocznego finału awansowały następujące zespoły: obrońcy tytułu Stal Gorzów, Lotos Wybrzeże Gdańsk, Polonia Bydgoszcz, Włókniarz Częstochowa, Falubaz Zielona Góra i Unia Leszno, która do boju rzuca Kamila Adamczewskiego, Tobiasza Musielaka i Marcina Nowaka i co jest ewenementem, w gronie finalistów znalazła się drużyna, która nie startuje w rozgrywkach ligowych WTS Nice Warszawa. Ten żużlowy team ze stolicy Polski reprezentują bracia Pawliccy Przemek i Piotr. z
Leszczyńskie Byki po raz pierwszy złoto Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych zdobyły w 1996 roku. Wówczas to na własnym torze rywali pokonali Damian Baliński, Robert Mikołajczak i Adam Skórnicki. Rok później udało się ten sukces powtórzyć w Rzeszowie, z jedną zmianą w składzie, bo zamiast Roberta Mikołajczaka Unię reprezentował Andrzej Szymański.
Na kolejne złoto leszczyńskich młodzieżowców musieliśmy czekać do 2005, kiedy to na torze w Gorzowie najskuteczniejszymi okazali się bracia Kasprzakowie Krzysztof i Robert oraz Norbert Kościuch. Po raz ostatni złoto do Leszna, tym razem z Rybnika przywieźli dwa lata temu Przemek Pawlicki, Sławek Musielak i Mateusz Łukaszewski.
Do tegorocznego finału awansowały następujące zespoły: obrońcy tytułu Stal Gorzów, Lotos Wybrzeże Gdańsk, Polonia Bydgoszcz, Włókniarz Częstochowa, Falubaz Zielona Góra i Unia Leszno, która do boju rzuca Kamila Adamczewskiego, Tobiasza Musielaka i Marcina Nowaka i co jest ewenementem, w gronie finalistów znalazła się drużyna, która nie startuje w rozgrywkach ligowych WTS Nice Warszawa. Ten żużlowy team ze stolicy Polski reprezentują bracia Pawliccy Przemek i Piotr. z
Najbliższe wydarzenia
Wideo
|
20.06.2026
![]() Extreme/Lotnicze | |
|
|
20.06.2026
Antidotum Airshow 2026 - Wielki Finał Extreme/Lotnicze |
|
|
19.06.2026
Krono-Plast Włókniarz Częstochowa - Fogo Unia Leszno 38:52 Żużel/2026 |
|
|
19.06.2026
Załamanie pogody w Lesznie. Antidotum Airshow przerwane Extreme/Lotnicze |


Komentarze
590 000 zł
sprzedaż, Leszno
680 000 zł
sprzedaż, Leszno
456 582 zł
sprzedaż, Leszno